אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא ייתכן שחברות קנאביס ייתקעו ללא הכנסות מייצוא רק בגלל מחסור ב-3.5 תקנים" צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

"לא ייתכן שחברות קנאביס ייתקעו ללא הכנסות מייצוא רק בגלל מחסור ב-3.5 תקנים"

נציגי חברות הקנאביס הרפואי נפגשו עם בכירי משרד הבריאות בניסיון לבחון פתרון לנושא הייצוא; בין השאר הוחלט על הקמת ועדה מקצועית משותפת לבחינת ענף הקנאביס והרגולציה

27.06.2019, 20:49 | צלי גרינברג

הערב (ה') נפגשו נציגי חברות הקנאביס הרפואי עם בכירי משרד הבריאות והעלו שלל טענות הנוגעות לתקינה ולייצוא. בין הטענות שהועלו היו עיכוב הייצוא והצורך בתקינה כפולה (ישראלית ואירופאית).

קראו עוד בכלכליסט

כמה מנציגי חברות הקנאביס שהשתתפו בפגישה אמרו ל"כלכליסט" כי "העלינו את נושא התקינה הכפולה (ישראלית ואירופאית) שנדרשת לנו ותוקעת את הייצוא, למרות שיש חפיפה מלאה בין התקנים. אם יש בעיה בצד הישראלי אז שיתנו לנו לפעול לפי התקן האירופי, לשם אנחנו מוכרים".

הצדדים החליטו על הקמת ועדה מקצועית משותפת לבחינת החוזקות והחסרונות של ענף הקנאביס; המסקנות שיגובשו יהוו בסיס לאופי פעילות החברות בתחום. הוועדה צפויה לקום רק לאחר הקיץ, אך החברות החליטו לפעול במקביל לקדם במהירות את ייצוא התוצרת מישראל, שאינה מוצרים רפואיים.

חיים הורביץ, יו"ר פורום חברות הקנאביס הרפואי בהתאחדות התעשיינים ויו"ר חברת הקנאביס יוניבו, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 95 מיליון שקל, שנכח בכנס והיווה את הדמות המגשרת בין הצדדים, אמר ל"כלכליסט": "החברות צריכות להבין שצריך להתכנס תחת הרגולציה החדשה. בהתאחדות מכירים את העבודה מול משרד הבריאות ומדובר במשרד רציני ומקצועי, גם אם הוא זז לאט לעיתים.

יש דבר אחד שכן צריך לפעול לשחרר כבר בקרוב וזה עניין הייצוא. לא ייתכן שחברות ייתקעו ללא הכנסות רק בגלל חוסר של 3.5 תקנים במשרד ממשלתי. יש תוצרת ברמת פארמה גרייד, שאינה מוצרים רפואיים ויש שכבר מוכנים לייצא אותה. לא יעלה על הדעת שחברות יפסידו הכנסות של עשרות ומאות מיליוני דולרים בשל כך. אם יהיה צורך נגיע עד לראש הממשלה לפיתרון הבעיה הזו, אבל אני מאמין שיתאפשר לשחרר את זה בקרוב".

חיים הורביץ, צילום: אוראל כהן חיים הורביץ | צילום: אוראל כהן חיים הורביץ, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות