אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההשקעה הבאה של חברות הרכב היפניות: אוטובוס לפי דרישה

ההשקעה הבאה של חברות הרכב היפניות: אוטובוס לפי דרישה

סוזוקי, מאזדה, סובארו, איסוזו ודייהטסו מצטרפות למיזם הרכב האוטונומי של טויוטה וסופטבנק. בתוכנית: פריסת תשתית לאוטובוסים אוטונומיים, שהנוסעים יזמנו באפליקציה

28.06.2019, 17:39 | תומר הדר

ברית יפנית: סוזוקי, מאזדה, סובארו, איסוזו ודייהטסו הודיעו היום (ו') שיצטרפו למיזם הרכב האוטונומי של טויוטה וסופטבנק. במסגרת המיזם הודיעה טויוטה באוקטובר האחרון כי תפרוס ביפן תשתית לאוטובוסים אוטונומיים שהנוסעים יוכלו לזמן לפי דרישה, ככל הנראה באמצעות אפליקציות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, סוזוקי, מאזדה, סובארו, איסוזו ודייהטסו – חטיבת המכוניות הקטנות של טויוטה – ישקיעו כל אחת 57.1 מיליון ין (530,620 דולר) במיזם, המכונה מונה, בתמורה לאחזקה של 2%. במקביל, סופטבנק וטויוטה ישמרו על אחזקה של 35% כל אחת בחברה, שגייסה כעת 26.6 מיליארד דולר. החברות היפניות מצטרפות להונדה והינו מוטורס, חטיבת המשאיות של טויוטה, שמחזיקות כל אחת 10%.

כיום, לנוכח חדירתן המאסיבית של מכוניות חשמליות ואוטונומיות, יצרני רכב רבים בוחרים לשתף פעולה כדי לשלב טכנולוגיות - וכמובן גם הון. על פי פרסומים של פולקסווגן, בעוד מספר שבועות צפויה היצרנית להכריז על שיתוף פעולה אסטרטגי עם פורד. מאזדה וטויוטה פועלות ביחד לפיתוח רכבים חשמליים ואילו דיימלר וב.מ.וו משתפות פעולה בפיתוחי רכב אוטונומי.

רכב של סוזוקי. תשקיע חצי מיליון דולר במיזם רכב של סוזוקי. תשקיע חצי מיליון דולר במיזם רכב של סוזוקי. תשקיע חצי מיליון דולר במיזם

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות