אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגירת שדה דב: נתניהו וסמוטריץ' בדיון לילי, עיצומים בעיריות צילום: עמית שעל

סגירת שדה דב: נתניהו וסמוטריץ' בדיון לילי, עיצומים בעיריות

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, שדה דב בתל אביב ייסגר ביום שני. ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לדון בנושא. בעיריות שונות ברחבי הארץ לא יינתנו שירותי קבלת קהל ובהסתדרות מאיימים להרחיב את העיצומים

29.06.2019, 23:53 | אמיתי גזית ו-ynet

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן לדיון לילי את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לקראת סגירת שדה דב בתל אביב ביום שני. ככל שנוקפות השעות פוחתים הסיכויים למהלך שימנע את סגירת השדה, על רקע מחאת תושבי אילת.

קראו עוד בכלכליסט

ביום שלישי הציג סמוטריץ' בפני ועדת הכספים של הכנסת מתווה לדחיית פינוי השדה בשלוש שנים, שלפיו ימשיך השדה לפעול וברקע יקודמו התוכניות להפשרת השטח לבנייה, כך שהכול יהיה מוכן לפינוי מיידי כאשר הדחפור הראשון יעלה על הקרקע. ועדת הכספים אישרה את הצעתו פה אחד, אך המתווה הזה מחייב חקיקה, ומשום שאנו מצויים בתקופת בחירות, על פי הנחיות יועמ"ש הכנסת, אי אפשר לקדם חקיקה פרטית, אלא רק חקיקה ממשלתית. ולכן הכדור עבר לראש הממשלה שיחליט האם לקדם את החוק. עד כה לא התערב נתניהו, והסיכוי להעביר חקיקת בזק פוחתים מאוד בחלוף השעות.

מטוסים פרטיים בשדה דב, צילום: דני שדה מטוסים פרטיים בשדה דב | צילום: דני שדה מטוסים פרטיים בשדה דב, צילום: דני שדה

בעוד שבמערכת הפוליטית ממתינים בדריכות להחלטת ראש הממשלה בנוגע לעתידו של שדה דב, פרסם ביום חמישי מודיעין טיס ברשות שדות התעופה הנחיות לטייסים וחברות התעופה, שמשמעותן סגירת השדה. בהוראה, שתיכנס לתוקף ב-1 ביולי ב-17:00, נאמר כי כל המידע התעופתי בשדה יופסק זמנית. כמו כן, טייסים שבעבר היו צריכים לדווח ליחידת הבקרה הצבאית של שדה דב, יצטרכו מעתה לדווח ליחידת הבקרה הצפונית. ההנחיות, כפי שפורסמו, תקפות לפי שעה עד 31 בדצמבר 2020. 

בתום התייעצות חירום לילית שהסתיימה בלשכתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בהשתתפות ראשי האיגודים בהסתדרות ובכירי הארגון, קרא בר-דוד לנתניהו לשקול ולראות את התמונה הכוללת ולהביא לדחייה של סגירת שדה התעופה. "ככל שתתקבל החלטה לסגירת שדה דב, אשקול בכובד ראש להפעיל צעדים ארגוניים נרחבים במשק החל מיום שני בבוקר", אמר בר-דוד.

בר-דוד לראש הממשלה "לקבל את ההחלטה הנכונה, המושכלת והטובה ביותר למען תושבי העיר אילת, תושבי מדינת ישראל וכל העובדים בענפי המלונאות, התיירות והתעופה שעתידים להיפגע ממהלך סגירת שדה דב". 

סנונית ראשונה לעיצומים תצא לדרך כבר בבוקר, כאשר ברשויות מקומיות שונות ברחבי הארץ - בתל אביב, בראש העין, בדימונה, רמת גן, כרמיאל, עכו ומודיעין לא יתנו שירותים עירוניים, למעט מחלקת חינוך שתספק שירות כבכל יום. עיריית תל אביב ועיריית רמת גן הודיעו כי לא יינתנו שירותי קבלת קהל בכל מוקדי השירות העירוניים בשעות 11:00-9:00 בעקבות החלטת השלטון המקומי להשבית את השירותים העירוניים בעיריות ובמועצות, כהזדהות עם מחאת העיר אילת על סגירת שדה דב. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה אמר כי: "אסור לסגור את שדה דב ללא הבטחת תמריצים ואיזונים לטובת נטרול הפגיעה בכלכלת אילת".

מטה המאבק של תושבי העיר אילת פנה הערב לנתניהו: "אלו הן השעות בהן עלייך לבחור בין מחויבותך למדינה, לאזרחים ולפריפריה לבין מחויבות לטייקוני הנדל"ן ואילי ההון. בשעות הקרובות נבין ונדע האם בחרת בטייקונים ובכסף הגדול ולא באחריות הלאומית ובתושבי הפריפריה! בשעות הקרובות נדע האם אתה הוא האיש שמתעלם מעמדתם החד משמעית נגד הסגירה המידית של 110 חברי כנסת, רוב השרים, כל ראשי הערים, מנהלי קופות החולים ומפקדי חיל האוויר לשעבר! דחה את סגירת המנחת עד לקבלת היתרי בנייה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
עוד הוכחה שהכרעות בג"צ נכונות רק כשהן תואמות את תפיסתו של צד מאוד מסויים
הרי יש החלטה של בג"צ בעניין, אבל - את אותה קבוצה מסויימת, שתמיד צווחת שהחלטות בג"צ הן נכונות, אמיצות, צודקות וקדושות, עכשיו צווחת שיש לפעול בניגוד גמור להחלטה שניתנה. (משום מה יש לי הרגשה שתגובה זו תצונזר. נראה אם חופש הביטוי הוא אכן זכות יסוד שמנחה את מפעילי האתר הזה)
המגיב  |  30.06.19