אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ צעד לצפון קוריאה והודה לקים: "זה יום גדול" צילום: רויטרס

טראמפ צעד לצפון קוריאה והודה לקים: "זה יום גדול"

נשיא ארה"ב ושליט צפון קוריאה נפגשים בפעם השלישית, באזור המפורז בין הקוריאות. לראשונה בהיסטוריה נשיא אמריקני מכהן דרך על אדמת צפון קוריאה. טראמפ הודה לקים והזמין אותו לבקר בבית הלבן: "זו הייתה התרעה קצרה, אני מודה לך"

30.06.2019, 10:04 | ynet
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושליט צפון קוריאה קים ג'ונג און הגיעו הבוקר (יום א') למפגש בזק באזור המפורז בין הקוריאות. בפתח הפגישה צעד טראמפ לתוך צפון קוריאה והזמין את קים לבקר בבית הלבן. זו הפעם הראשונה שנשיא אמריקני מכהן דרך על אדמת צפון קוריאה. טראמפ הודה לקים על שנעתר להזמנה. "זו הייתה התרעה קצרה, אני מודה לך", אמר טראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט צפון קוריאה קים ג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און באזור המפורז | צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט צפון קוריאה קים ג

"הרבה מאוד דברים חיוביים קורים", הוסיף טראמפ." אופטימיות גדולה מאוד. אנחנו אוהבים אחד את השני מהיום הראשון וזה חשוב מאוד.זה יום גדול עבור העולם".

הפגישה נערכת אחרי שאמש הזמין טראמפ את קים, בציוץ מפתיע בטוויטר, לפגוש אותו בביקורו בדרום קוריאה. טראמפ הגיע לדרום קוריאה אחרי שהשתתף בוועידת ה-G20 באוסקה, יפן, ומבקר לראשונה באזור המפורז בין הקוריאות.

הפגישה נערכת אחרי שאמש הזמין טראמפ את קים, בציוץ מפתיע בטוויטר, לפגוש אותו בביקורו בדרום קוריאה. טראמפ הגיע לדרום קוריאה אחרי שהשתתף בוועידת ה-G20 באוסקה, יפן, ומבקר לראשונה באזור המפורז בין הקוריאות.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט דרום קוריאה מון ג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט דרום קוריאה מון ג'יאה-אין באזור המפורז | צילום: איי פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט דרום קוריאה מון ג

לפני שיצא לדרום קוריאה צייץ טראמפ: "אחרי כמה פגישות חשובות מאוד, בין השאר עם נשיא סין שי ג'ינפינג, אעזוב את יפן לדרום קוריאה (עם הנשיא מון). כשאהיה שם, אם קים מצפון קוריאה רואה את זה, אני מוכן להיפגש איתו בגבול, באזור המפורז בין המדינות, רק ללחוץ את ידו ולהגיד שלום(?)!". הבוקר הודיע נשיא דרום קוריאה מון ג'יאה-אין כי קים השיב בחיוב להזמנה.

לפני הפגישה עם קים, טראמפ סייר באזור המפורז עם נשיא דרום קוריאה מון ג'יאה-אין. טראמפ התלונן על כך שאינו מקבל מספיק הערכה על כך ששיפר את היחסים בין וושינגטון לפיונגיאנג. הוא אמר שחל שיפור עצום מאז הפגישה ההיסטורית עם קים בסינגפור בשנה שעברה. לדבריו, בעבר צפון קוריאה היוותה סכנה גדולה, אבל "אחרי הפסגה הראשונה, הסכנה חלפה".

המשא ומתן בין וושינגטון לפיונגיאנג נקלע למשבר אחרי הפסגה הכושלת בין קים לטראמפ בווייטנאם בחודש פברואר האחרון. ארה"ב דורשת מצפון קוריאה לנקוט צעדים בני-אימות המעידים על התקדמות לקראת פירוק מנשק גרעיני לפני שתסכים להקל את טבעת החנק של הסנקציות נגדה. צפון קוריאה מצידה טוענת שארה"ב לא עשתה דבר בתמורה לצעדים שהיא עצמה כבר נקטה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט דרום קוריאה מון ג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט דרום קוריאה מון ג'יאה-אין באזור המפורז | צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם שליט דרום קוריאה מון ג

לפני כשבוע וחצי דיווחה סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית הרשמית KCNA כי קים קיבל מכתב אישי מטראמפ, ותוכנו הוגדר "מעולה". בדיווח לא נמסרו פרטים נוספים על תוכנו של המכתב, ולא נכתב מתי הוא נשלח או התקבל.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם נשיא דרום קוריאה מון ג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם נשיא דרום קוריאה מון ג'יאה-אין וחיילים באזור המפורז | צילום: איי אף פי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עם נשיא דרום קוריאה מון ג

עוד צוין כי קים "הביע סיפוק מהמכתב" וכי בכוונתו "להקדיש מחשבה רצינית לתוכנו המעניין". קים אמר שהוא "מעריך את יכולתו של טראמפ לבצע הערכות פוליטיות ואת אומץ לבו יוצא הדופן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות