אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד אבי שינדלר, שהפסיד בבחירות לראשות מחוז ירושלים, דורש בחירות חוזרות צילום: אלכס קולומויסקי

בעקבות חשיפת כלכליסט

עו"ד אבי שינדלר, שהפסיד בבחירות לראשות מחוז ירושלים, דורש בחירות חוזרות

שינדלר, שהפסיד לעו"ד אשר אקסלרד, טוען לשוחד בחירות. הוא מתבסס על חשיפת ”כלכליסט” בדבר ההסכם הקואליציוני הסודי בין אקסלרד לסיעת "אמונה במשפט"

30.06.2019, 08:41 | ענת רואה

עו"ד אבי שינדלר, שהפסיד בבחירות לראשות מחוז ירושלים בלשכה לעו"ד אשר אקסלרד, טוען לשוחד בחירות ומבקש להורות על קיום בחירות חוזרות לראשות המחוז.

קראו עוד בכלכליסט

שינדלר מבסס את דבריו בעקבות חשיפת ”כלכליסט” בשבוע שעבר על ההסכם הקואליציוני הסודי שהושג בין אקסלרד לבין סיעת "אמונה במשפט". במסגרת הסכם זה הסכים אקסלרד להעניק, תמורת תמיכה בבחירות, שורת נכסים לכאורה של המחוז. לאחר סיום ספירת הקולות שיגר עו"ד אברהם אטיאס, יו”ר סיעת אמונה במשפט במחוז, הודעה לפעילים בסיעתו שבה טען כי "בהסכם הקואליציוני שלנו אנחנו נקבל יו"ר בכל הוועדות במחוז, חברים בכל הוועדות השונות, 5 חברים בוועדת אתיקה, יו"ר ועדת אתיקה, תקציב שנתי לפעילות דתית חרדית של 200 אלף שקל בשנה, גזבר המחוז וכן ב"כ קובלים ודיינים בבית הדין המשמעתי".

עו”ד אבי שינדלר, צילום: אלכס קולומויסקי עו”ד אבי שינדלר | צילום: אלכס קולומויסקי עו”ד אבי שינדלר, צילום: אלכס קולומויסקי

אטיאס הוסיף וכתב לחבריו כי בימים הקרובים יקבע מפגש עבודה ובו "נחלק את שלל התפקידים לחברים שרוצים לפעול בוועדות השונות".

במכתב ששיגר לפני יומיים מספר 2 בסיעתו של שינדלר, עו"ד ערן בן ארי, הוא טען כי קשה להגזים בחומרה המשתקפת מהאמור בהודעה זו. המכתב הופנה גם ליו"ר ועדת הבחירות בלשכה, עו"ד חיים קנת, שהתבקש להימנע מפרסום תוצאות רשמיות של הבחירות בירושלים, וכן ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שהתבקש להורות על פתיחת חקירה פלילית.

לטענת בן ארי, ההסכם מעניק שורה ארוכה של תפקידים ביצועיים, לרבות תפקידים נושאי שכר וכספי ציבור "משל היתה זו חנות ממתקים", וכי הדברים עולים לכדי הפרת כללי הלשכה ומעוררים חשד לשוחד בחירות.

בן ארי טוען כי אקסלרד ניצח בירושלים בפער של 248 קולות בלבד, ואילו העסקה הנחשדת כשוחד בחירות העניקה לו לכאורה כמות קולות גדולה יותר וסללה את דרכו לניצחון. “משאלה פני הדברים”, נכתב, “ברור בהסתברות גבוהה, שלולא העסקה האסורה, לא היה אקסלרד מצליח לזכות בבחירות הנ"ל”. יו”ר ועדת הבחירות מסר בתגובה כי הסוגיה עברה לבדיקה משפטית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות