אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד לעבודה יקיים דיון בבקשה לצו מניעה נגד השביתה מחרתיים בנתב"ג              צילום: ענר גרין

ביה"ד לעבודה יקיים דיון בבקשה לצו מניעה נגד השביתה מחרתיים בנתב"ג

הנהלת רשות שדות התעופה הגישה בקשה לצו מניעה נגד השבתת מעברי הגבול ע"י עובדי רשות האוכלוסין. השביתה מתוכננת ליום שלישי תתקיים לטענתם, בגין עיכובים של שנים רבות בתשלום שכרם; במקרה של שביתה מחרתיים בנתב"ג - 80 אלף נוסעים עלולים להיפגע

30.06.2019, 13:54 | תומר הדר

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב יקיים היום (א') דיון בבקשה לצו מניעה נגד השביתה המתוכננת למחרתיים (ג'), שהוגשה היום ע"י הנהלת רשות שדות התעופה. על השביתה הודיעו בשבוע שעבר עובדי מעברי הגבול ברשות האוכלוסין וההגירה. לפי הודעתם, הם ישביתו את מעברי הגבול בישראל – וגם כמובן בנתב"ג, החל מהשעה 08:00 בבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת ועד העובדים משבוע שעבר, ההחלטה על השביתה התקבלה לאחר שנים רבות של עיכובים בתשלום שכרם של העובדים. בוועד טוענים כי בשל מחדל מתמשך של הנהלת רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד האוצר לא עודכנה מערכת השכר, כך שהעובדים מקבלים בתחילת החודש שכר חלקי בלבד. כמו כן, בחודשים האחרונים העובדים אף סופגים עקב כך פגיעה ברכיבי שכר שונים שהוסדרו בהסכם הקיבוצי.

נתב"ג (ארכיון), צילום: ענר גרין נתב"ג (ארכיון) | צילום: ענר גרין נתב"ג (ארכיון), צילום: ענר גרין

נכון לעכשיו ובמידה ולא יהיו שינויים, הודיעה רשות שדות התעופה כי חברות התעופה הצפויות לפעול ביום שלישי בנתב"ג יקבלו היום הודעה מסודרת אודות השביתה.

במידה ואכן יתקבלו הודעות על השביתה - יבוטלו טיסות המיועדות להמריא מחרתיים. צפי הנוסעים ליום שלישי הקרוב - כך מדגישה רשות שדות התעופה - הוא כ-80 אלף נוסעים נכנסים ויוצאים ב-540 טיסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
העובדים עושים עבודת קודש אם לא היה פה רוב לא יהודי
צריך לשלם להם בהתאם ולהראות להם הערכה על העבודת קודש שהם עושים אם לא הם הייתה לנו הצפה מטורפת של אירגוני טרור ומהגרי עבודה וחבל שלא מראים להם הערכה וגם משלמים להם מה שמגיע להם על פי חוק משרדי הממשלה עושים מלא טעויות שהציבור הרחב ישלם עליו בהמשך וכל זה בגלל חוסר הבנה בסיסי על חשיבות אירגונים מסויימים במדינה
אסתי  |  01.07.19
לכל התגובות