אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטפליקס ודומותיה ניצחו את הפיראטים, אך המהפך קרב ובא צילום: שאטרסטוק

נטפליקס ודומותיה ניצחו את הפיראטים, אך המהפך קרב ובא

מחקר עדכני מראה ששיעור השימוש בפלטפורמות פיראטיות לצפייה בסרטים ירד באופן מורגש בארה"ב ובאיחוד האירופי. ואולם, נראה שאנו בדרך להיפוך מגמה: הזינוק במספר שירותי הסטרימינג החוקיים והתכנים הבלעדיים שלהם צפוי לסלול את הדרך לשובם של הפיראטים

30.06.2019, 12:26 | רפאל קאהאן

מחקר חדש שביצעה חברת האנליטיקה Ampere Analysis, שפורסם באתר Torrentfreak במהלך סוף השבוע, מצא שבשנתיים האחרונות חלה ירידה משמעותית בהפצת סרטים פיראטיים בארה"ב ובאיחוד האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המחקר, שיעור השימוש החודשי בפלטפורמות פיראטיות בארה"ב ירד מכ-9% ב-2017 לכ-4% השנה; בספרד עמד המספר על 7% לעומת 12% ב-2017, בהולנד על 4% לעומת 9% ובצרפת - על 2% לעומת 5%. בפולין, שוודיה ואיטליה נרשמה ירידה בשיעורים נמוכים יותר - 1% בראשונות ו-2% באחרונה, בשל מדיניות מתירנית יחסית במלחמה בתוכן פיראטי.  

צפייה ישירה. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק צפייה ישירה. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק צפייה ישירה. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

להערכת החברה, החליפו הצופים את ההורדות ואתרי הסטרימינג בפלטפורמות חוקיות כנטפליקס, הולו ואמזון וידאו. בעבר, היה השימוש בשירותים הפיראטיים הדרך היחידה במדינות רבות לקבל גישה לסדרות וסרטים בפרופיל גבוה. ואולם, הצמיחה המהירה בתפוצת שירותי הסטרימינג ומחירם הנגיש יחסית שינו את התמונה. עדיין ישנם תכנים שאי אפשר להשיג דרך אותם שירותים - למשל, ספריית התוכן של נטפליקס בישראל קטנה משמעותית מבארה"ב - אך רוב המשתמשים פשוט מסתפקים במה שמוצע להם.

ואולם, יתכן שבעתיד הקרוב נוכל לראות זינוק בשיעורי השימוש בפלטפורמות הפיראטיות: בשנים האחרונות חלה עלייה במספר שירותי הסטרימינג - דיסני, וורנר ועוד חברות מדיה גדולות מנסות לנצל את קטלוג המדיה העצום שלהן ולהציע אותו ישירות במקום דרך שירותי צד שלישי כגון נטפליקס. לצידן, גם אפל, גוגל ואחרות מפתחות שירותי סטרימינג בתשלום. התוצאה היא אינפלציה של שירותים בתשלום שבכל אחד תוכן שונה; גולש שירצה לראות את התכנים השונים בכל השירותים ייאלץ להירשם ולשלם מנויים נפרדים מה שעשוי להביא להגדלת ההוצאה באופן ניכר - אפילו יותר מאשר שילמו הצופים לחברות הכבלים בעבר. הצמיחה הזו עשויה להוביל להיפוך מגמה בכל הנוגע לצריכת תוכן פיראטי.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ראשית אני לא יודע את מי שאלו
אך כל ההיפרדויות יצרו צורך להוציא מחדש את אשר אנשים חסכו. לפיכך לא רק שלא ירד אלא גם עלה הנושא של סטרימינג לא חוקי. תכניות שמחליפות בעלים (לדוגמה: לוציפר ועוד) גם הן גורמות לכך שאנשים צריכים לעשות 3-4 מנויים שיחדיו מגיעים כמעט ל-$80 ומעלה אפילו תלוי איזה מנוי עושים. כך שהנושא הפיראטי לא הרכין ראש עדין.
ישראלי בקנדה  |  01.07.19