אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירונאוטיקס בחוזה חדש עם לקוח חוזר: תחזוקה למל"ט ב-8 מיליון דולר

אירונאוטיקס בחוזה חדש עם לקוח חוזר: תחזוקה למל"ט ב-8 מיליון דולר

חוזה התחזוקה שנחתם הוא עבור אורביטר 3, מל"ט טקטי קל משקל לשימוש צבאי ולצורכי ביטחון פנים; היצרנית מיבנה דיווחה שהחוזה הוא עם אחד משני הלקוחות המהותיים שלה, והוא נלווה לפרויקט רחב היקף

30.06.2019, 13:32 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חדשות חיוביות לאירונאוטיקס: יצרנית המטוסים ללא טייס מיבנה דיווחה הבוקר (א') על חוזה תחזוקה חדש בהיקף 8 מיליון דולר מאחד משני הלקוחות המהותיים שלה. לפי החברה, החוזה נלווה לפרויקט רחב היקף ויימשך במשך שנה.

קראו עוד בכלכליסט

חוזה התחזוקה שנחתם הוא עבור אורביטר 3, מל"ט טקטי קל משקל לשימוש צבאי ולצורכי ביטחון פנים. המל"ט מסוגל לפעול באוויר במשך שבע שעות ובטווח של 100 ק"מ, ומאפשר ראיית יום, ראיית לילה ונשיאת מצלמה.

מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן ציין כי מדובר בהסכם עם לקוח חוזר. הסכם כזה, לדבריו, הוא "תמיד מקור לגאווה ומהווה הוכחה לעוצמה ולאמינות של הכלים המתקדמים שאירונאוטיקס מפתחת ומספקת לכ-70 לקוחות שהם מדינות ברחבי העולם".

         

עמוס מתן, מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן, מנכ"ל אירונאוטיקס עמוס מתן, מנכ"ל אירונאוטיקס

      

אירונאוטיקס נמכרה לרפאל ולאביחי סטולרו לפי שווי של 850 מיליון שקל, אך העסקה לא הושלמה ואין עדיין אינדיקציה ברורה אם השלמתה תצליח. זאת משום שחסרים לה שני אישורים - החשוב בהם הוא של רשות החברות הממשלתית והנוסף הוא של ועדת שרים בממשלה.

כיוון שהפלונטר הפוליטי עשוי להכביד על קבלת האישור הרגולטורי, ישנה חוסר ודאות באשר להשלמת המהלך. לפני כשבועיים הודיעה אירונאוטיקס על הארכת המועד להשלמת העסקה עד לאוגוסט הקרוב, לאחר מכן יוכל כל אחד מהצדדים לבטלה, אך הצדדים יוכלו גם לחתום על הארכה בהמתנה, למשל לכינון הממשלה הבאה.

מניית אירונאוטיקס מטפסת היום בצהריים ב-1.5% ונסחרת בשווי שוק של כ-660 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות