אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוניברסיטת תל אביב תחל ברפורמה בלימודי חשבונאות כבר השנה צילום: ויקיפדיה

אוניברסיטת תל אביב תחל ברפורמה בלימודי חשבונאות כבר השנה

מי שיחל ללמוד חשבונאות באוקטובר הקרוב, ייכנס למסלול לימודים חדש של שבעה סמסטרים על פני שלוש וחצי שנים וללא צורך בתשלום נוסף; כך הסטודנטים לא יאלצו להמתין עד ל-2020 עד לכניסה לתוקף של הרפורמה

30.06.2019, 14:34 | עמרי מילמן
אוניברסיטת תל אביב הודיעה כי היא מקדימה את יישום תכנית הרפורמה בלימודי החשבונאות כך שכבר בשנת הלימודים הקרובה מי שיחל ללמוד חשבונאות בפקולטה לניהול בתל אביב ייכנס למסלול לימודים של שבעה סמסטרים על פני שלוש וחצי שנים וללא שנת השלמה שעולה יותר מפי 2 משכר לימוד אקדמי.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך שמובילה מועצת רואי חשבון בראשות עו"ד אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים, בשיתוף המל"ג, הות"ת והמוסדות האקדמיים, עליו הודיעו במועצה בשבוע שעבר, והוא אמור להכנס לתוקף רק באוקטובר 2020. במסגרת אותה תוכנית, גם נקבע כי תלמידים ייבחנו ב-3 מבחני הסמכה שכל אחד מהם ייארך 4 שעות, במקום שני המבחנים שארכו עד כה 8 שעות (למבחן הביקורת והפיננסיים יתווסף מבחן במסים).

סטודנטים באוניברסיטת תל אביב, צילום: עמית שעל סטודנטים באוניברסיטת תל אביב | צילום: עמית שעל סטודנטים באוניברסיטת תל אביב, צילום: עמית שעל

כדי שהסמסטר הנוסף יוכר כחלק מתוכנית הלימודים הרשמית ויכלול את הפטורים ששנת ההשלמה כוללת, על המל"ג, הות"ת ומועצת רואי החשבון לאשר את התוכנית של אוניברסיטת תל אביב, אולם אלו כבר הביעו את תמיכתם העקרונית ביוזמה של האוניברסיטה.

המהלך שיזמה כעת הפקולטה לניהול בתל אביב יאפשר גם לארבעת המחזורים הנוכחיים (שהתחילו את הלימודים בשלוש השנים האחרונות לצד אלו שיתחילו באוקטובר הקרוב) להנות מהרפורמה, למרות שבאופן פורמלי לא חלה עליהם.

לדברי עו"ד אמי פלמור, יו"ר מועצת רו"ח ומנכ"לית משרד המשפטים: "מהלך ביטול שנת ההשלמה ויצירת תכנית לימודים חדשה נבע, בין היתר, מהצורך בחיזוק מקצוע ראיית החשבון והפיכתו לאטרקטיבי עבור צעירות וצעירים מוכשרים. אני מברכת את החוג לחשבונאות בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב ואת העומדת בראשו, פרופ' אתי אינהורן, על התאמת שנת ההשלמה הנוכחית לרציונליים העומדים בבסיס הרפורמה, תוך יצירת שנת השלמה מותאמת ל"תקופת המעבר", שאינה מטילה עלויות גבוהות על הסטודנטים ומאפשרת כניסה מהירה לשוק העבודה".

לדברי פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב: "אנו שמחים להיות הראשונים שחלוצים ביישומה של הרפורמה המבנית המתגבשת בימים אלה ומקדימים בהרבה את המחויבות שלנו, הן לגבי סטודנטים חדשים והן לגבי כלל הסטודנטים הלומדים אצלנו בחוג לחשבונאות".

לדברי פרופ' ורו"ח אתי אינהורן, ראשת החוג לחשבונאות בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב: "החוג תומך ברפורמה המתגבשת במקצוע החשבונאות ופועל רבות לקידומה מתוך אמונה שהיא מביאה בשורה חשובה לסטודנטים לחשבונאות ושהיא חיונית להשבת מקצוע החשבונאות בארץ לאיזון הנכון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות