אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי: סאמר חאג' יחיא מונה לתפקיד היו"ר צילום: נמרוד גליקמן

בנק לאומי: סאמר חאג' יחיא מונה לתפקיד היו"ר

ד"ר חאג' יחיא יחליף את דוד ברודט, שיפרוש בעוד שבועיים; היום הודיעה מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, על התפטרותה - והמהלך הראשון של היו"ר החדש יהיה למנות ועדה לאיתור מנכ"ל חדש

30.06.2019, 18:59 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דירקטוריון בנק לאומי החליט למנות את ד"ר סאמר חאג' יחיא לתפקיד היו"ר, במקומו של דוד ברודט שיפרוש בעוד שבועיים. הוא גבר על המועמדים מולי בן צבי ואוהד מראני. היום הודיעה מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, על התפטרותה - והמהלך הראשון של היו"ר החדש יהיה למנות ועדה לאיתור מנכ"ל חדש.

קראו עוד בכלכליסט

ד"ר חאג' יחיא הוא בעל ניסיון מקומי ובינלאומי בכלכלה, בנקאות, שווקים פיננסיים, מסחר, השקעות, אסטרטגיה, וניהול. הוא היה יועץ החוג לכלכלה באוניברסיטה העברית והרצה בקורסים בכלכלה ומינהל עסקים באוניברסיטאות מובילות, בהן הרווארד, MIT והעברית.

חאג' יחיא פרסם מחקרים מובילים בתחום האופציות, ההשקעות והמט"ח אשר עיצבו את מדיניות שער החליפין של בנק ישראל וזיכו אותו בפרסים יוקרתיים. הוא הוביל

חדשנות והנדסה פיננסית ומילא שורה של תפקידים בכירים בארה"ב בחברות ייעוץ והשקעות גדולות.

כיום, חאג' יחיא משמש דירקטור בלאומי, וחבר בוועדות אשראי, אסטרטגיה, השקעות, תשקיפים, והוועדה ליישום המלצות ועדת שטרום. עד לאחרונה היה חבר בוועדות של הבנק לניהול סיכונים, בנקאות דיגיטלית, הפקת לקחים, והוועדה הבלתי תלויה לעניין הלקוחות האמריקאים.

סאמר חאג סאמר חאג' יחיא | צילום: נמרוד גליקמן סאמר חאג

הוא משמש כדח"צ בקבוצת שטראוס, תפקיד שיצטרך לפרוש ממנו.

חאג' יחיא הוא בעל תואר PhD בכלכלה מ-MIT שבארה"ב, MBA בפיננסים ובנקאות בהצטיינות יתרה, MA בכלכלה בהצטיינות, BA בחשבונאות וכלכלה בהצטיינות, ו-LLB במשפטים מהאוניברסיטה העברית, וכן השלים שנה ד' בחשבונאות באוניברסיטת תל אביב.

חאג' יחיא מחזיק בתעודת CFA וברישיון לעריכת דין לאחר שהשלים תקופת התמחות במשרד עו"ד הרצוג, פוקס נאמן. כמו כן, הוא השלים התמחות בחשבונאות במשרד Deloitte.

בנוסף חאג׳ יחיא הוא פעיל חברתית, עוזר ותורם בהתנדבות בכמה ארגוניים חברתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות