אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפרדת מאחוזת בית: WCG מקדימה את פירעון האג"ח

נפרדת מאחוזת בית: WCG מקדימה את פירעון האג"ח

חברת המלונאות האמריקאית, שגייסה בבורסה המקומית 511 מיליון שקל בשתי סדרות אג"ח שהגיעו לתשואה דו־ספרתית, קיבלה הלוואה של 290 מיליון דולר מגורם פרטי בארה"ב שתשמש אותה לפרוע את החוב למחזיקים 4־5 שנים לפני הזמן

01.07.2019, 08:50 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שנתיים הספיקו לחברת המלונאות האמריקאית WCG לסיים את הרומן שלה עם השוק התל־אביבי. לאחר שגייסה ביוני 2018 שתי סדרות אג"ח בהיקף של 511 מיליון שקל, השיגה החברה הסכם מימון חדש מגורם פרטי בארה"ב לאחד מתיקי הנכסים שלה.  

קראו עוד בכלכליסט

מימון זה יאפשר לה להעביר, עם השלמת העסקה, סכום של 144.5 מיליון דולר לנאמן שתי סדרות האג"ח התל־אביביות שלה, לצורך פירעונן המוקדם. סדרת אג"ח א', שעומדת על 340 מיליון שקל, היתה אמורה להיפרע עד יולי 2013. סדרת אג"ח ב', בגובה 171.5 מיליון שקל, אמורה היתה להיפרע עד יולי 2014.

המשמעות היא שהפירעון הוקדם בתקופה של 4־5 שנים. מכיוון שטרם שולמו תשלומי קרן, היקפן של הסדרות נותר כפי שהיה בתום הגיוס. בכך מצטרפת WCG לחברת צ'וזן נכסים, שפרעה במרץ השנה את יתרת החוב שלה, שעמדה על 449 מיליון שקל. צ'וזן גייסה 435 מיליון שקל בבורסת תל אביב. במקרה של WCG המגעים להקדמת הפירעון מתנהלים זה כחודש ימים.

מי שריכז וייעץ לחברה במו"מ עם המחזיקים של סדרות האג"ח לצורך הפירעון המוקדם הוא סמנכ"ל פועלים אי.בי.אי, רם דגן. החברה התקשרה עם גוף שיעמיד לה שתי הלוואות חדשות, בהיקף של 290 מיליון דולר. האחת, של 145.5 מיליון דולר, היא לשלוש שנים, עם שתי אופציות להארכה בשנה כל אחת. ההלוואה היא בריבית של ליבור + 3.15%, כלומר הריבית הכוללת, לפי שער הליבור הנוכחי (2.3%), מסתכמת ב־5.45%. ההלוואה השנייה, של 144.6 מיליון דולר, היא ל־10 שנים בריבית קבועה של 5.1%.

הדירוג של WCG עמד על BBB, כאשר סדרה א' דורגה ברמה גבוהה יותר (A מינוס), משום שהיא מובטחת בנכסים. פירוט הריביות שהשיגה WCG על ההלוואות שלה חשוב, לנוכח התשואה לפדיון שבה הן נסחרו בתל אביב אתמול. אג"ח א', שיש לה נכסים כבטוחה, נסחרה ב־5.25% אך בשלהי המשבר האחרון בדצמבר עמדה על 11.5%. מתחילת השנה עלה מחירה של אג"ח א' ב־20% והתשואה שלה נפלה מרמה דו־ספרתית לרמתה אתמול. אג"ח ב', שהנה ללא בטוחה, נסחרה אתמול בתשואה לפדיון של 8.22%. מחירה זינק ב־64% מתחילת השנה והתשואה קרסה מרמות הפחד של דצמבר. אג"ח ב' נגעה שלוש פעמים ברמת תשואה לפדיון של 25%, הפעם האחרונה בינואר השנה.

המשמעות: מי שקנה אז את האיגרת רשם תשואה פנטסטית. WCG, שהיו"ר והמנכ"ל שלה הוא פטריק נסביט האב, מחזיקה בתיק של עשרה בתי מלון. חברה־אחות שלה שוכרת אותם ממנה בשלושה חוזי שכירות, כך שההכנסות מבתי המלון תלויות בפעילות החברה־אחות, שמפעילה אותם תחת מותגים מוכרים כגון הילטון ומריוט. יש לציין כי המימון הוא עבור תיק הנכסים המכונה על ידי החברה GMAC, שכולל, לפי מצגת החברה לשוק ההון מלפני שנתיים, מלונות בלאס וגאס, צפון קרוליינה, קליפורניה וג'ורג'יה.

פטריק נסביט פטריק נסביט פטריק נסביט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות