אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלוש מצלמות, וגוף שהשמין: כך ייראה האייפון 11 צילום: EVERYTHINGAPPLEPRO

שלוש מצלמות, וגוף שהשמין: כך ייראה האייפון 11

גורמים בשרשרת הייצור של המכשיר בסין אימתו הערכות קודמות בדבר תצורה בת שלוש מצלמות - והוסיפו מידע חדש: למשל, צפוי האייפון 11 מקס להיות עבה מקודמו, ויתכן שאף כבד יותר. כמו כן, נודע שאפל ויתרה על טכנולוגיית צילום ייחודית בטלפון זה, כדי למנוע את התייקרותו

01.07.2019, 16:32 | רפאל קאהאן

סדרת האייפון הבאה, ה-11 במספר, צפויה לקבל דגם בעל מערך צילום עם שלוש מצלמות לדגמי הפרימיום ודגם XR משופר בעל שתי מצלמות - כך דיווח פורבס על בסיס מקורות בשרשרת הייצור של מגיני המסך לטלפון בסין. בכל שנה מעבירה אפל ליצרניות האביזרים גלופה של מבנה הטלפון, כדי שיוכלו לבנות עבורו כיסויים וציוד אחר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המקורות, לצד תצורת המצלמות החדשה תכלול אפל באייפונים הבאים שלה גם מגרעת תצוגה רחבה בראש המסך - עיצוב שמתחיל להיתפס כמיושן; כמעט כל היצרניות כבר השיקו טלפונים בהם מצלמת הסלפי נמצאת בתוך מגרעת זעירה (וואווי, שיאומי) חריר במסך (סמסונג) או בתצורה נשלפת זו או אחרת (וואן פלוס).

דגמי סדרת האייפון הבאה. מימין: אייפון XR2, אייפון 11, אייפון 11 מקס, צילום: EVERYTHINGAPPLEPRO דגמי סדרת האייפון הבאה. מימין: אייפון XR2, אייפון 11, אייפון 11 מקס | צילום: EVERYTHINGAPPLEPRO דגמי סדרת האייפון הבאה. מימין: אייפון XR2, אייפון 11, אייפון 11 מקס, צילום: EVERYTHINGAPPLEPRO

עוד אלמנט לא שגרתי הוא המשטח עליו ימוקמו העדשות בגב הטלפון - מעין 'במה' מרובעת גדולה, ובולטת. זו בחירה עיצובית שעלולה לגרום לטלפון להתנדנד כשמנסים להקיש על פניו כשהוא מונח, למשל, על שולחן. הדיווחים עולים בקנה אחד עם דיווחים קודמים מסין, שדיברו אף הם על שלוש מצלמות בדגמי העילית.

עדיין לא ידוע מה ידע לעשות מערך הצילום הזה: לפי דיווחים קודמים, רצתה אפל להטמיע בו חיישן תמונה מבוסס נקודת-קוואנטום (QD) - טכנולוגיית צילום שמאפשרת כניסה של יותר אור והפקת תמונות באיכות גדולה בהרבה משל חיישנים קיימים. ואולם, בשבוע שעבר דיווח הטלגרף הבריטי שאפל ביטלה הזמנה של חיישנים שכאלה מחברת Nanoco הבריטית - ביטול שהוביל לירידה דרמטית של 80% בערך מנייתה. לפי הערכות, ויתרה אפל על החיישן בהיותו יקר מדי.

האייפון 11 מקס, הגדול בסדרה, צפוי להיות קצת יותר עבה מקודמו, ויתכן שאף כבד יותר. ימים יגידו אילו חידושים תטמיע אפל באייפונים החדשים; על אף שמכשירי החברה נחשבים לטובים מאוד ביחס לתחרות, כבר מספר שנים שאין להם יתרון מהותי זולת מערכת ההפעלה והאקוסיסטם של אפל - כשבתחומי התצוגה, הצילום, העמידות וזמן הסוללה מובילים מכשירי וואווי, סמסונג ואחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות