אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפגנות אלימות בהונג קונג: קבוצה של מפגינים הצליחה לחדור לבניין הפרלמנט צילום: רויטרס

הפגנות אלימות בהונג קונג: קבוצה של מפגינים הצליחה לחדור לבניין הפרלמנט

בעקבות הפריצה ממשלת הונג קונג פרסמה אזהרה חריפה וקראה לכל האנשים להתפנות באופן מיידי מהבניין. המשטרה משתמשת בגז פלפל ואלות כדי להשתלט על המהומה

01.07.2019, 14:15 | שירות כלכליסט

המפגינים בהונג קונג הצליחו לחדור לתוך בית הפרלמנט לאחר שניפצו חלונות, ומנסים להסתער על החלק המרכזי של הבניין. בעקבות זאת, ממשלת הונג קונג פרסמה אזהרה חריפה וקראה לכל האנשים להתפנות באופן מיידי מהבניין. אם כי, לא ברור מי נמצא בבניים בשלב זה מלבד שוטרים חמושים.

מוקדם יותר הבוקר התחדשו ההפגנות בעיר, הפעם לציון 22 שנה להעברת השליטה על הטריטוריה מבריטניה לסין. המחאות החלו מוקדם בבוקר, שעון הונג קונג ונרשמו כבר התנגשויות בין המפגינים והמשטרה, המשתמשת בגז פלפל ואלות כדי להשתלט על המהומה. במקביל, קבוצה קטנה של מפגינים ניסתה לפרוץ לבניין הפרלמנט, ניפצה חלונות וגרמה נזק לדלת הכניסה.

 לפי הדיווחים, מספר מפגינים נפצעו ופונו מהזירה באמבולנסים, זאת לאחר שהשוטרים השתמשו בחור שנפער בדלת כדי לרסס על המפגינים גז פלפל. במקביל, מהמשטרה נמסר כי 13 שוטרים נזקקו לטיפול רפואי לאחר שהותקפו על ידי המפגינים.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנות בהונג קונג, צילום: איי פי הפגנות בהונג קונג | צילום: איי פי הפגנות בהונג קונג, צילום: איי פי

ההפגנה הזו היא האחרונה בשורה של מחאות בחודש האחרון נגד הצעת חוק שהייתה מאפשרת הסגרת תושבים לסין. בשל הלחץ הציבורי הכבד, הממשלה בהונג קונג נאלצה בסופו של דבר לסגת מהמהלך. בכל זאת, המחאות נמשכות ומתגברות הקריאות להתפטרותה של המנהיגה קארי לאם. "אנחנו רוצים שהם יידעו שהונג קונג אינה סין", אמר אחד המפגינים.

התנגשויות בהונג קונג, צילום: רויטרס התנגשויות בהונג קונג | צילום: רויטרס התנגשויות בהונג קונג, צילום: רויטרס

לאם השתתפה מוקדם יותר היום בטקס המסורתי לציון העברת השלטון שהפעם נערך באופן חריג בתוך מבנה ולא בחוץ. התירוץ הרשמי היה תחזית לגשם, אך ההערכה היא כי העדיפו להימנע מהמפגינים. לאם נאמה בטקס ואמרה כי ההפגנות גרמו לה להפנים את "הצורך בבהנה מדוייקת של הסנטימנט הציבורי" עוד הוסיפה: "אני מודעת לגמרי לכך שהיו לנו כוונות טובות, אך עדיין עלינו לפעול בצורה פתוחה ומבינה".

מהומות בהונג קונג, צילום: רויטרס מהומות בהונג קונג | צילום: רויטרס מהומות בהונג קונג, צילום: רויטרס

התנגשויות אלימות, צילום: איי אף פי התנגשויות אלימות | צילום: איי אף פי התנגשויות אלימות, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות