אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בדיקת כלכליסט

סמארטפון LG ThinQ V40: כמו אירוויזיון בכיס

הוא גדול, צבעוני וקולני, ונופל ממתחריו בכמה נקודות חשובות; ואולם, הסמארטפון הזה מציע חוויה מיוחדת לחובבי מוזיקה, ביצועי צילום לא רעים וממשק נוח. בנוסף, גופו הוא מהדקים והקלים ביותר בשוק הפרימיום

01.07.2019, 17:56 | ניצן סדן

קשה לבנות סמארטפון שיתבלט בימינו אם לא קוראים לך אפל, סמסונג או וואווי; שלוש הענקיות רבות על הנתחים הגדולים בשוק המובייל, בעוד אחרות נאלצות למצוא נישות ולאלתר. LG היתה פעם, לא כל כך מזמן, שחקנית גדולה בעצמה - כזו שמטפסת בהתמדה אל צמרת הטבלה. ואולם, רצף כשלונות טכניים הפיל אותה מגדולתה, ובשנים האחרונות מנסה לגשש דרכה חזרה - דבר שהולך ונהיה קשה יותר עם התעצמות הטרויקה הסלולרית.

קראו עוד בכלכליסט

ה-V40 thinQ הוא דוגמה לניסיונות הללו: טלפון שעושה כמעט הכל טוב, עם מינוס בולט אחד ופלוס שבולט לא פחות. כשנחשף, התגאתה בו LG כראשון בעל חמש מצלמות, כשבפועל שלוש נמצאות בגב ושתיים הן מצלמות סלפי. אם תשאלו אותי, לא במצלמות היתה צריכה להתגאות החברה, על אף שביצועיהן טובים. יש לה דבר אחד שאין למתחרים, דבר שדווקא חשוב מאוד ללא מעט משתמשים.

נעים להכיר: LG V40 ThinQ, צילום: ניצן סדן נעים להכיר: LG V40 ThinQ | צילום: ניצן סדן נעים להכיר: LG V40 ThinQ, צילום: ניצן סדן

עיצוב ומבנה: כמה קל, ככה אפור

ה-V40 הוא טלפון גדול בתצורת 6.4 אינץ', אך בעל משקל נוצה: 168 גרם, שנראה ממש מפתיע ביחס למידותיו. בראש המסך ישנה מגרעת צרה, ובגבו סורק טביעות אצבע עגול. הסורק לא מתפקד ככפתור הפעלה; אותו תוכלו למצוא בדופן הטלפון, ובדופן הנגדית עוד כפתור להפעלה מהירה של הסייענית החכמה גוגל אסיסטנט.

גב ה-V40. מצלמות בשורה, כדי שלא יתנדנד, צילום: ניצן סדן גב ה-V40. מצלמות בשורה, כדי שלא יתנדנד | צילום: ניצן סדן גב ה-V40. מצלמות בשורה, כדי שלא יתנדנד, צילום: ניצן סדן

המצלמות מסודרות בשורה אופקית, כך שכשמניחים את ה-V40 על שולחן ומשתמשים בו, לא יתנדנד בכל פעם שתגעו במסך שלו. אין כל רע בעיצוב של ה-V40, אך עדיין יש בו משהו קצת אפרפר; אני אישית מעדיף את הטלפון שלי פונקציונלי ובלי גימיקים כמו מסך שגולש לשוליים וכולי, אבל הסמארטפון הזה היה קצת יותר מרגש עם צביעה מעניינת - למשל, צבעי המראה שמחליפים צבעים ומאפיינים את מכשירי וואווי ו-HTC.

תצוגה וממשק: תנו לי תנו לי רוקנרול

למסך המכשיר יש רזולוציית QHD ותאורת AMOLED, מה שמאפשר ניגודיות מרשימה ותצוגה חדה ביותר. ואולם, הגוונים קצת פחות מדויקים מבמסכי וואווי וסמסונג. LG כללה בטלפון אפשרות כיול צבע עם הרבה מצבים לבחירה, אך בכולם נראו לי הגוונים מודגשים מדי. 

מסך ה-V40, צילום: ניצן סדן מסך ה-V40 | צילום: ניצן סדן מסך ה-V40, צילום: ניצן סדן

זה נחמד במשחקים למשל, אבל פחות כשצופים בתמונות שצילמתם. בהירות המסך לא רעה, אך קצת נמוכה משציפיתי; זה לא שהוא מסתנוור בקלות, אך גם לא קריא כמתחריו תחת אור השמש. אפשרות חביבה ואסתטית היא היכולת לקבוע האם שולי המגרעת יהיו סטנדרטיים או צבעוניים, מה שמוסיף קצת אופי.

V40 כשמגרעת התצוגה שלו נבלעת בנימה שחורה, צילום: ניצן סדן V40 כשמגרעת התצוגה שלו נבלעת בנימה שחורה | צילום: ניצן סדן V40 כשמגרעת התצוגה שלו נבלעת בנימה שחורה, צילום: ניצן סדן

אבל בעוד אפשר להתווכח על כמה טוב המסך נראה, אף אחד לא יערער על איך שנשמע ה-V40. לטלפון יש תמיכה מובנית ב-DTS ובהאזנה בפורמט DAC בארבעה ערוצים. הראשון הינו מפענח סטריאו איכותי ואילו השני - תמיכה בהמרת צליל מדיגיטלי לאנלוגי, מה שמספק צליל עשיר יותר במקרים רבים. כמו כן, למכשיר יש מגבר שמשתמש בחללים במרחב הפנימי שלו ליצירת תהודה. התוצאה היא צליל מאוד איכותי, בעוצמה רבה משל המתחרים ובטווח צליל דינמי גדול.

ממשק בקרת האודיו, צילום: ניצן סדן ממשק בקרת האודיו | צילום: ניצן סדן ממשק בקרת האודיו, צילום: ניצן סדן

ה-V40 מספק בס מובחן, משהו שלא מוצאים בטלפונים כמעט בכלל, וצליל הדוק ומדויק יחסית גם ברדיו - בצורה שלא נופלת בהרבה משל רמקול חכם קטן. את החבילה משלים שקע אוזניות 3.5 מ"מ סטנדרטי, בעוד כל המתחרים כבר עברו למתאם שמתחבר לשקע הטעינה.

ל-LG יש ממשק אנדרואיד קצת מיושן, כזה שמציג לכם הודעות אימות פעולה בחלון עם סגנון של 2017. אבל חוץ מעיצוב הודעות מערכת ההפעלה, התצורה נקייה מאוד ודומה לאנדרואיד בסיסית.

סגנון מעט מיושן, צילום: ניצן סדן סגנון מעט מיושן | צילום: ניצן סדן סגנון מעט מיושן, צילום: ניצן סדן

אין על המכשיר כמעט אפליקציות מיותרות, וניכר ש-LG התמקדה בלספק חוויית אנדרואיד מאשר ליצור חוויית שימוש משלה. זה אולי קצת משפיע על הסטייל והייחוד של המכשיר, אבל אני דווקא אוהב את זה. מה גם שבערך כל החברות שניסו ליצור חוויה משלהן עשו זאת במחיר של פגיעה בביצועי הטלפון עם רכיבים גרפיים תובעניים ומיותרים.

מגרעת התצוגה במצב נימה צבעונית, צילום: ניצן סדן מגרעת התצוגה במצב נימה צבעונית | צילום: ניצן סדן מגרעת התצוגה במצב נימה צבעונית, צילום: ניצן סדן

מצלמה: חד ביום, חד בלילה 

מערך הצילום המרכזי של הטלפון נשען על חיישן 12 מגה-פיקסל מרכזי בעל עדשת f/1.5 וייצוב תמונה מתקדם, חיישן 12 מגה-פיקסל בעל עדשת זום שמגדילה פי שניים, וחיישן 16 מגה-פיקסל בעל עדשה רחבה f/1.9, שאינו מיוצב. המערך הזה פועל היטב, ומפיק תמונות באיכות מצוינת ביום, וטובה בלילה.

זום איכותי ומיוצב, צילום: ניצן סדן זום איכותי ומיוצב | צילום: ניצן סדן זום איכותי ומיוצב, צילום: ניצן סדן

הצילום האוטומטי מפיק פריימים נקיים ועשירים בפרטים בתאורה טובה. בצילום בעדשה רחבה, אין מריחה ועיוות של שולי הפריים כפי שקורה בלא מעט מכשירים אחרים. ייצוב התמונה עושה מלאכתו נאמנה, ומפיק תמונות חדות גם בזום. מצב הצילום בלילה מפיק פריים מואר מאוד, אבל עם פחות פרטים ממצבי צילום הלילה של וואווי או גוגל. כמו כן, לוקח לה יותר זמן לעבד את התמונה - כמה שניות מורגשות - מה שקצת פחות נוח.

ממשק המצלמה, צילום: ניצן סדן ממשק המצלמה | צילום: ניצן סדן ממשק המצלמה, צילום: ניצן סדן

לצד הצילום האוטומטי, השקיעה LG וכללה אפקטים למיניהם שמאפשרים למשל, מעבר בין שלוש תמונות שצולמו בלחיצה אחת, כשכל אחת בעומק שדה אחר - מה שיוצר מעין אפקט וידאו, או סטיקרים במציאות מוגברת שיוצרים אנימציות. זה חביב, אם כי לא שימושי לטעמי.

חמוד? בהחלט. שימושי? פחות, צילום: ניצן סדן חמוד? בהחלט. שימושי? פחות | צילום: ניצן סדן חמוד? בהחלט. שימושי? פחות, צילום: ניצן סדן

מה שקצת יותר שימושי הוא הכללת גוגל Lens, כלי ראיית מכונה שמאפשר לצלם משהו ולהריץ עליו מיידית חיפוש בגוגל. היתרון הגדול הוא איתור ברשת של מוצרים שמצאו חן בעיניכם בעולם האמיתי.

ביצועים וזמן סוללה: יום וחצי

מתחת למכסה המנוע פועם הסנאפדרגון 845 של קוואלקום; אמנם יש חזקים ממנו וכל מכשירי העילית החדשים כבר נשענים על ה-855, אך לא חשתי בשום השתהות בפעולת הטלפון הזה. יש לו זיכרון פעולה של שישה גיגה-בייט ומרחב אחסון של 128 גיגה-בייט, אותו ניתן להרחיב בכרטיס זיכרון.

נוח לאחיזה, אם כי חלקלק. V40, צילום: ניצן סדן נוח לאחיזה, אם כי חלקלק. V40 | צילום: ניצן סדן נוח לאחיזה, אם כי חלקלק. V40, צילום: ניצן סדן

בסעיף הביצועים נופל ה-V40 ממתחריו בנקודה אחת בולטת ביותר: זמן הסוללה. יש לו סוללת 3,300 מיליאמפר-שעה, שפשוט אינה חזקה מספיק כדי לתמוך בשימוש ממושך על מסך בגודל 6.4 אינץ' ברזולוציה כה גבוהה. ולכן, בשימוש סביר הוצאתי ממנו לא יותר מיום וחצי, בעוד מתחרים כמייט 20 של וואווי החזיקו יומיים ויותר.

סיכום ואלטרנטיבות 

לא סתם השוויתי את ה-V40 לתחרות הזמרה שעברה לאחרונה במחוזותינו: מעניין אבל לא מיוחד, צבעוני אבל לא מדויק, ובעיקר שגרתי בעטיפה יוקרתית - בדיוק כמו האירוויזיון. ואולם, היתרון שלו בתחום המוזיקה הוא מאוד משמעותי: אם יש בשוק טלפון שנשמע טוב יותר, עדיין לא פגשתי בו. וזהו חתיכת יתרון; פרט ל-LG, אף יצרנית מובייל לא שמה דגש מיוחד על איכות מוזיקה, אפשרויות האזנה וביצועי אודיו באופן כללי. משתמשים שמתייחסים למוזיקה כאל שימוש מרכזי בסלולרי, בהחלט ימצאו את מבוקשם ב-V40.

הטלפון גם זול יותר ממכשירי פרימיום מקבילים, ומחירו עומד על 2849 שקל; בקרוב ינחת בחופינו ה-G8, מכשיר הדגל החדש - מה שעשוי להשפיע על מחירו של ה-V40 ולהורידו אף יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות