אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטוס "אלקטרה איירווייז" נחת בשלום בנתב"ג; אחד הנוסעים: "כשהמראנו כל המטוס רעד" צילום: ווינט

מטוס "אלקטרה איירווייז" נחת בשלום בנתב"ג; אחד הנוסעים: "כשהמראנו כל המטוס רעד"

רשות שדות התעופה הכריזה על מצב "חירום 3" לקראת נחיתתו של המטוס של "אלקטרה איירווייז" שהמריא מקלן. על המסלול בגרמניה נמצאו שרידים מצמיג של המטוס; נוסע שהיה במטוס סיפר עם הנחיתה כי "לא היתה פאניקה, אנשים היו רגועים. הקברניט דיבר בצורה מאוד מרגיעה וכולם היו בהרגשה שזה יסתיים בטוב"

01.07.2019, 16:24 | איתי בלומנטל, ynet

המטוס של חברת "אלקטרה איירווייז" שהגיע מקלן נחת בשלום בנתב"ג.

לפני הנחיתה,רשות שדות התעופה הכריזה על היערכות מיוחדת ("חירום 3") בנתב"ג לקראת נחיתתו של בואינג 737-400 של "אלקטרה איירווייז" שהמריא מקלן. חלק מצמיג נמצא על המסלול בגרמניה לאחר המראה המטוס שעליו 152 נוסעים ואנשי צוות. כוחות חירום בהם חובשים ושוטרים הוזנקו לאבטח את הנחיתה. מרשות שדות התעופה נמסר כי מטוסי חיל האוויר יבדקו את המטוס ויעבירו דיווח למנהל נמל התעופה בן גוריון דרך מגדל הפיקוח. 

צפו בשידור הישיר

הרשויות בגרמניה עדכנו את מגדל הפיקוח בנתב"ג על מציאת חלקי צמיג במסלול ההמראה בקלן לאחר המראת מטוס לישראל. מדובר במטוס בואינג 737 של חברת הצ'רטר הבולגרית "אלקטרה איירוויז". שוטרים, כבאים וחובשי מד"א הוקפצו לנמל התעופה מרחבי גוש דן בכדי לאבטח את נחיתת המטוס. ממד"א נמסר כי אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ עשו את דרכם לנתב"ג לקראת נחיתת המטוס.

המטוס של חברת התעופה "אלקטרה איירווייז" שנחת בשלום בנתב"ג, צילום: ווינט המטוס של חברת התעופה "אלקטרה איירווייז" שנחת בשלום בנתב"ג | צילום: ווינט המטוס של חברת התעופה "אלקטרה איירווייז" שנחת בשלום בנתב"ג, צילום: ווינט

בשלב זה טרם ידוע עד כמה הנזק לגלגלי המטוס חמור. בהתאם לנהלים בנמל התעופה, עם הגעת המטוס לישראל הוא יעבור מעל מגדל הפיקוח, שם ינסו הפקחים לראות את הנזק באמצעות משקפת ולאחר מכן יחליטו כיצד לנהוג.

לחברת התעופה הבולגרית "אלקטרה איירווייז" שלושה מטוסים: מטוס בואינג 737 ושני מטוסי איירבוס 320.

עדויות של נוסעים

כבר כשהמראנו שמענו רעש כלשהו, אבל לא אמרו לנו שיש בעיה. רק לקראת הנחיתה נאמר לנו שיש תקר באחד הגלגלים וניאלץ לבצע נחיתת חירום". כך סיפרה הערב (ב') אסתר לוי, אחת הנוסעות שהייתה על מטוס של חברת "אלקטרה אירווייז" שהמריא מגרמניה ונחת בישראל.

אנדרו, נוסע נוסף, סיפר: "כשהמראנו כל המטוס רעד והיה רעש. אחרי שהמטוס ניתק מהקרקע הטייס הודיע לנו שמצאו חלקי גומי על המסלול ושכנראה קרה משהו לאחד הצמיגים. כשהתקרבנו אמרו לנו שמטוס של חיל האוויר עשה בדיקה ואמנם יש צמיג מפוצץ". על השאלה האם הייתה פניקה, השיב אנדרו: "ממש לא, אנשים היו רגועים. הקברניט דיבר בצורה מאוד מרגיעה ושקולה וכולם היו בהרגשה שזה יסתיים בטוב".

נוסע בשם יוסי סיפר: "הודיעו לנו שיש בעיה בגלגל ושהכול בסדר. אמרו שיבואו מטוסי קרב לבדוק את הנזק. זה לא היה מפחיד, לא לקחנו את זה כל כך ברצינות. מה שראינו בארץ זה פי עשרה יותר קשה ממה שהיה במטוס. רק לקראת הסוף התחילו קצת לדאוג".

גם נוסע בשם נתן שיתף מהחוויות. לדבריו, "הנחיתה שם הייתה גרועה מאוד, כל המטוס הזדעזע אבל הגענו לשם בשלום. חשבנו שהמסלול שם בקלן דפוק כי ההמראה הייתה זוועתית. כל המטוס רעד, נכנסנו לפחד, חשבנו שעוד רגע המטוס מתפרק, ואז הוא הסביר לנו שהוא חושב שיש בעיה בצמיג. הוא סיפר שיש קשר עם חיל האוויר הישראלי וזה הרגיע אותנו קצת. הנחיתה עצמה הייתה ממש נקייה, כאילו טייס מחיל האוויר הישראלי עשה את זה. היו מחיאות כפיים, שירה וכל הכבוד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות