אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שחקן החיזוק של אלשטיין למחזיקי האג"ח: "אנחנו מודאגים כמוכם" צילום: עמית שעל

שחקן החיזוק של אלשטיין למחזיקי האג"ח: "אנחנו מודאגים כמוכם"

כך אמר למחזיקי האג"ח מתיאס גייבירונסקי, סמנכ"ל הכספים של אירסה שבשליטת אלשטיין שהוזעק מחו"ל כדי לנהל את המגעים מול מחזיקי האג"ח: "אנחנו לא מרוצים כמו שאתם לא. קשה לנהל משא ומתן עם על כך הרבה משקיעים"

01.07.2019, 17:44 | יניב רחימי

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"הגעתי בשבוע שעבר ונפגשתי עם מספר מחזיקים. אנחנו מודאגים כמוכם. אנחנו לא מרוצים כמו שאתם לא. קשה לנהל משא ומתן עם כל כך הרבה משקיעים", כך אמר היום (ב') באסיפת בעלי המניות של איי.די.בי, מתיאס גייבירונסקי, בכיר מחברת אירסה שבשליטת אלשטיין, שהגיע לישראל כדי לקיים את המגעים עם מחזיקי האג"ח של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

יריב פילוסוף, המשמש כמנכ"ל 'גיזה זינגר אבן' המייעצת לחברה בפן הכלכלי, אמר "קיימנו בימים האחרונים הרבה שיחות עם מחזיקים בפורומים שונים וקיבלנו סט של דרישות אני מקווה שנוכל לצאת מכאן לתהליך שבסופו נגיע להסכמות".

  

"באי.די.בי המצב שלנו פשוט, המטרה שלנו למכור את כל הנכסים כדי שהנכס היחיד שלה יהיה ההלוואה לדולפין", המשיך פילוסוף והוסיף שהמטרה של אידיבי היא "להגיע הביתה בשלום".

ביחס לכלל ביטוח אמר פילוסוף שיש שלוש אלטרנטיבות, האחת למכור את כלל לבעל השליטה אדוארדו אלשטיין, השנייה היא מכור את כלל לצד ג', והחלופה השלישית היא להמשיך למכור מניות בהתאם למתווה שנכפה על החברה.

"אין שום סיבה שתמנע מכירה של ישראייר במהלך הרבעון הרביעי של השנה", אמר פילוסוף והוסיף "בסופו של דבר נישאר רק עם ההלוואה לדולפין".

ביחס לאפשרות שאלשטיין יזרים סכומים נוספים אמר פילוסוף "בעל השליטה אמר שאם הוא יקבל היתר שליטה בכלל ביטוח, הוא ידרש להזרמת הון לאי.די.בי. אלשטיין אמר שזה לא בלתי סביר שהוא יזרים הון, אבל אם אתם שואלים אותי, לא סביר שמחר בבוקר הוא יזרים 250 מיליון שקל, אבל במסגרת הצרכים בעתיד, הזרמה זה דבר אפשרי. מי ששם יותר משני מילארד שקל, סביר שיש לו אפשרות להזרים עוד".

 

יריב פילוסוף מנכל גיזה זינגר אבן שמייעצת לאי.די.בי יריב פילוסוף מנכל גיזה זינגר אבן שמייעצת לאי.די.בי יריב פילוסוף מנכל גיזה זינגר אבן שמייעצת לאי.די.בי

סוגיית מכירת מניות כלל מטרידה כמה ממחזיקי אגרות החוב, בייחוד ההחלטה של איי.די.בי למכור מניות כלל לאייל לפידות בעסקה שרובה נעשתה באמצעות הלוואת מוכר. עו"ד כפיר ידגר ממשרד גורניצקי שמייצג את איי.די.בי טען שמכירת המניות כלל הייתה מהלך הכרחי ואמר "אתם זוכרים מה היה צריך לעשות בתחילת מאי? לפי המתווה היינו צריכים להפיץ בשוק 9% ממניות כלל".

באסיפה נכח גם רון הדסי, שלדבריו הגיע אליה בכובעו כמחזיק אג"ח. הדסי ביקש לקבל הבהרות על בקשת ההיתר שהוגשה לכלל על ידי אדוארדו אלשטיין. "למה אין הצעה על השולחן? עם מחיר ועסקה שכפופה לאישור רגולטור. כשאנחנו קנינו את השליטה בדיסקונט, לקח שנה עד שקיבלנו היתר".

פילוסוף התייחס לדברים ואמר "אנחנו ובעל השליטה מבינים שיש חלופות נוספות, ואם יש חלופה שתביא את החברה לחוף מבטחים אז בואו נדבר".

מתיאס הוסיף "אנחנו יותר מנשמח לקיים דיון עם נציגות של מחזיקי האג"ח אפילו היום".

איי.די.בי יוצגה גם ע"י עורכי הדין אסתר קורן מגרוס חודק וכפיר ידגר מגורניצקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות