אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הח"כים מיכל שיר ואריאל קלנר מהליכוד עתרו נגד שריון כולנו ברשימת המפלגה צילום: אוהד צויגנברג

הח"כים מיכל שיר ואריאל קלנר מהליכוד עתרו נגד שריון כולנו ברשימת המפלגה

ח"כ שיר: "החלטת מזכירות הליכוד פסולה מעיקרה והתקבלה בחוסר סמכות"; ח"כ קלנר: "השריון לא יביא בוחרים נוספים לקלפי, ודוחק הצידה חברי ליכוד שנותרו נאמנים לתנועה"

01.07.2019, 19:45 | צבי זרחיה

חברי הכנסת מיכל שיר ואריאל קלנר (הליכוד), הגישו הערב עתירה לבית המשפט המחוזי בת"א, נגד שריון מפלגת כולנו ברשימת הליכוד בבחירות הקרובות.

קראו עוד בכלכליסט

מזכירות הליכוד החליטה לפני כחודש לשריין את 4 ח"כי כולנו: משה כחלון, אלי כהן, יפעת שאשא ביטון ורועי פולקמן בין המקומות 5 ל-35. כמו כן, כולנו הסכימה לתמוך בהצעת ה"חוק הנורבגי המרובע" שלפיו 4 שרים מרשימת הליכוד (יחד עם כולנו) יתפטרו מתפקידם בכנסת ה-22 על מנת לאפשר כניסתם של 4 ח"כים חדשים מהרשימה.

שר האוצר משה כחלון, צילום: עמית שאבי שר האוצר משה כחלון | צילום: עמית שאבי שר האוצר משה כחלון, צילום: עמית שאבי

ח"כ שיר: "החלטת מזכירות הליכוד פסולה מעיקרה והתקבלה בחוסר סמכות, תוך הפרה של סעיף 57א. לחוק הבחירות: 'לא ייעשה הסכם ולא תינתן התחייבות הבאים להבטיח מקום ברשימת מועמדים לכנסת לחבר כנסת מסויים או לקבוצת אנשים, אלא לאחר היום ה-90 שלפני יום הבחירות לכנסת'. כמו כן, הגוף היחיד אשר מוסמך לקבל החלטה בנושא שריון מועמדים ברשימת הליכוד הוא מרכז הליכוד".

ח"כ שיר הוסיפה: "לא ייתכן שאנשים ללא כל קשר לתנועת הליכוד, אשר הגדילו לעשות וגם פעלו והתבטאו נגד התנועה, יקודמו על פני חברים נאמנים ו-ותיקים אשר נמצאים בתנועה שנים רבות".

ח"כ קלנר אמר כי "השריון של חברי כולנו לא יביא בוחרים נוספים לקלפי, ודוחק הצידה חברי ליכוד שנותרו נאמנים לתנועה".

שיר וקלנר עתרו לבית הדין הפנימי של הליכוד בראשות הח"כ לשעבר מיכאל קליינר בין היתר בטענה שמזכירות הליכוד לא היתה מוסמכת לאשר שלא לקיים בחירות לרשימת המפלגה לכנסת ה-22 וכן לא היתה רשאית לאשר את שיבוץ המועמדים מ"כולנו".

בית הדין דחה כל העתירות בעניין ברוב של שני שופטים נגד מול 1 בעד. בהחלטת בית הדין הוסבר כי הצורך בהשגת הסכם עם כולנו ערב פיזור הכנסת היה חשוב לרה"מ בנימין נתניהו להגיע להסכם עם כולנו על מנת "לחסן" את חברי הכנסת מכולנו לנוכח הלחצים שהופעלו עליהם שלא לתמוך בהקדמת הבחירות לכנסת ה-22. לצורך פיזור הכנסת היה דרוש רוב של 61 ח"כים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות