אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אופ"ק החליט על המשך הקיצוץ בייצור הנפט ב-9 חודשים נוספים צילום: איי פי

דיווח: אופ"ק החליט על המשך הקיצוץ בייצור הנפט ב-9 חודשים נוספים

הקיצוצים הנוכחיים במכסות הנפט, שנועדו לתמוך במחירו של הזהב השחור, יימשכו לפרק זמן נוסף. ההחלטה נתונה עדיין לאישור המדינות שאינן חברות בארגון, שאותן מובילה רוסיה. המפגש עם מדינות אלה ייערך מחר בוינה

01.07.2019, 22:38 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ארגון יצואניות הנפט הגדולות (אופ"ק) החליט על הארכת מדיניות צמצום התפוקה ב-9 חודשים נוספים - כך לפי דיווחים בתקשורת העולמית. מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עולה כעת ב-1.4%. 

אסדת קידוח נפט, צילום: שאטרסטוק אסדת קידוח נפט | צילום: שאטרסטוק אסדת קידוח נפט, צילום: שאטרסטוק

נציגי המדינות החברות בארגון אופ"ק מתכנסים היום בוינה למפגש החצי שנתי של הארגון. ההחלטה על המשך צמצום התפוקה התקבלה בלחץ חלק ניכר מהחברות בארגון, החוששות בעיקר מהשלכות שליליות של האטה גלובאלית על רמות הביקושים.

הצמצום יימשך לפי ההחלטה שקיבל אופ"ק בדצמבר 2018, קרי ירידה של 1.2 מיליון חביות ליום. העסקה כפופה להסכמת המדינות שאינן חברות בארגון – המפגש עם מדינות אלה, אותן מובילה רוסיה, ייערך מחר, גם כן בוינה. עם זאת, שר הנפט של עיראק אמר כי "אינו צופה סיבוכים מיוחדים".

בתנאי השוק הנוכחיים, לדעתי, יש צורך בצמצום הייצור", אמר אתמול שר האנרגיה של איחוד האמירויות סוהייל אל מזראווי, לקראת הפגישה.

ארגון אופ"ק החל לצמצם את רמות הייצור של הנפט כבר ב-2017, לאחר ירידה עקבית וחדה במחירי הנפט בעולם – עלייה חדה ברמות הייצור בארה"ב ומאבק של מדינות אופ"ק על נתח השוק על חשבון רמות המחירים הפילו את המחירים לסביבות של 30 דולר לחבית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות