אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין ממשיך לאבד גובה: נחתך ב-10% לקצת יותר מ-10,000 דולר צילום: Dan Kitwood

הביטקוין ממשיך לאבד גובה: נחתך ב-10% לקצת יותר מ-10,000 דולר

הירידות החדות במחיר המטבע הקריפטוגרפי נמשכו גם היום. למרות הירידה החדה בערכו של הביטקוין הוא עלה מתחילת השנה ב-170%

01.07.2019, 23:34 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הביטקוין מאבד גובה במהירות ובחדות ביומיים האחרונים, עם נפילה של מעל 10% בזירות המסחר המרכזיות של המטבע הדיגיטלי הנפוץ ביותר, הנסחר בסביבת 10,190 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

ביום רביעי שעבר נרשמה רמת השיא האחרונה של הביטקוין, 13,880 דולר – השווי הגבוה ביותר מזה 17 חודשים. ביומיים הבאים לא נרשמה תנועה משמעותית בביטקוין, אך מאז חידוש הפעילות ביום ראשון נחתך שוויו במעל 18%.

ביטקוין, צילום: גטי אימג ביטקוין | צילום: גטי אימג'ס ביטקוין, צילום: גטי אימג

ירידות נרשמות היום גם במטבעות הדיגיטליים המובילים האחרים – האתריום איבד כמעט 6.5% והריפל נחלש ב-3%.

מול הירידה החדה האחרונה, הביטקוין עדיין עומד על פלוס 146% בשלושת החודשים האחרונים, או עלייה של מעל 170% מתחילת השנה.

התבנית הזו של עלייה חדה במטבע לרמות שיא ונסיגה חלקית לאחור מאפיינת את התנועה בביטקוין מתחילת השנה. למעשה, מחודש ינואר 2019 נרשמה תנועה דומה 4 פעמים, כך שאם גם הפעם המטבע יחזור לעלות ניתן יהיה לומר שהנסיגה הנוכחית סוגרת את הפעם החמישית של קפיצה חדה וירידה חלקית. זו רק עדות נוספת לרמה הגבוהה של הספקולטיביות הטמונה במסחר במטבע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מטבע לא מתנהג ככה ואסור שיתנהג ככה
נאמר יש לך מטבע של 10 ש"ח בכיס. היום תוכל להחליף אותם לדולרים ולקנות שקית סוכריות בוול-מארט. אם אגיד לך שמחר תוכל באותו מטבע לקנות טאבלט, ובעוד שבועיים תוכל לטוס איתו לניו-יורק. האם תשתמש במטבע שלך על שקית סוכריות? מה אם אגיד לך שהיום אתה יכול לרכוש כרטיס טיסה לניו-יורק אבל מחרתיים יש אפשרות שתוכל לממן גם מלון או שיש אפשרות ש-10 השקלים החדשים שלך יהיו שווים רק טיסה לאנטליה. מה תעשה אז? עכשיו נדמיין משהו אחר - לך יש את ה-10 ש"ח האלו ששווים כרטיס טיסה אבל אתה נמצא במדינה שבה אין כמעט גוף שמסכים לקבל שקלים חדשים וכדי לעשות איתם משהו אתה צריך להמיר אותם למטבע המקומי, מה היית עושה עם המטבע הזה? שומר? מוכר? מחפש מה לקנות ומאיפה? עכשיו? אחר-כך? בקיצור, הסו-קולד מטבע הזה יכול אולי להיות הרבה דברים - סחורה, אופציה, ועוד אבל בתור מטבע... הוא לא ממש שווה. אם כבר הליברה של פייסבוק יותר מעניינת כי היא צמודה לסל המטבעות ומפוקחת (או שניתן לה ערבות) על-ידי גופים עתירי ממון וידע פיננסי. אחרי שהמטבע הזה יגיע לשימוש יומי כלשהו - ייתכן שייתנו לו כנפיים ויבטלו את ההצמדה. זה יהיה מעניין.
י.ג.  |  02.07.19