אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הביטוח ליברה נגד המטבע ליברה של פייסבוק צילום: facebook

חברת הביטוח ליברה נגד המטבע ליברה של פייסבוק

חברת הביטוח מאיימת בתביעה נגד הרשת החברתית בטענה כי "שם המטבע הדיגיטלי החדש של פייסבוק זהה ומטעה צרכנים". החברה דורשת שלא לעשות בישראל כל שימוש בסימן המסחר ליברה. פייסבוק דוחה את הטענות

02.07.2019, 09:22 | ליטל דוברוביצקי

חברת הביטוח הישראלית ליברה דורשת מפייסבוק שלא לעשות בישראל כל שימוש בסימן המסחר ליברה, שמו של המטבע הדיגיטלי עליו הכריזה לאחרונה. זאת מאחר שלטענתה יש בכך כדי להטעות את הציבור. ליברה הודיעה לפייסבוק, באמצעות עוה"ד ליעד וטשטיין וניב מורן ממשרד ליעד וטשטיין ושות', כי אם היא לא תיענה לדרישה בימים הקרובים תוגש נגדה תביעה.

קראו עוד בכלכליסט

אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה, צילום: אבי מועלם אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה | צילום: אבי מועלם אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה, צילום: אבי מועלם

ליברה היא חברת ביטוח דיגיטלית שנכנסה לשוק הביטוח בארץ לפני למעלה משנה, ונוסדה על ידי אתי אלישקוב. במכתב לפייסבוק נטען כי "אחד החידושים שהביאה ליברה הוא יצירת מטבע דיגיטלי, 'ליברה', שנצבר בארנק דיגיטלי שהחברה יוצרת עבור מבוטחיה". עוד נטען כי "ליברה היא הבעלים של כל הזכויות בסימן המסחר 'ליברה'. הסימן הוא תעודת הזהות המותגית של חברת הביטוח".

במכתב ההתראה נטען כי ליברה נדהמה לגלות כי "פייסבוק הודיעה שהיא מתעתדת להשיק מטבע דיגיטלי חדש תחת סימן המסחר 'ליברה'. כל שימוש בסימן יהווה הפרה בוטה של זכויות הקניין הרוחני של חברת הביטוח ליברה. השימוש המפר של פייסבוק יגרום להטעיה נרחבת של צרכנים המכירים את שירותי ליברה ומשתמשים במטבע הדיגיטלי שלה, וכן לקהל הישראלי שנחשף לשני מותגים זהים, דבר העלול לייצר אנדרלמוסיה מוחלטת".

בתגובה כתב עו"ד יואב אסטרייכר ממשרד מיתר ליקוורניק, בא כוח פייסבוק, כי האחרונה דוחה את הטענות נגדה. עוד נטען כי ליברה, ארגון ללא מטרת רווח בשווייץ, הוא הבעלים של הסימן ויש להפנות את הפנייה אליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
להטעות את הציבור במה??
איזו תביעת יח"צ מיותרת בחיי. גברת אלישקוב - איך שם המטבע יטעה את הציבור (וואו, תודה שאת דואגת לציבור! כדאי לך אולי להתפקד לליכוד ולהשפיע משם!) ? ה"ציבור" עלול לנסות לרכוש ביטוח אצלך ובטעות ירכוש מטבע של פייסבוק? ה"ציבור" ינסה לתבוע את הביטוח ובטעות יתבע את פייסבוק? "הציבור" ינסה לרכוש מטבעות דיגיטליים ובטעות ירכוש חבילות ביטוח? מקווה שבית המשפט יעיף אותה עוד בדלת ויחייב אותה על בזבוז כספי "ציבור"
ASD  |  02.07.19