אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טים קוק מכחיש בתוקף: ג'וני אייב לא עזב את אפל בגללי צילום: אי. אף. פי

טים קוק מכחיש בתוקף: ג'וני אייב לא עזב את אפל בגללי

זמן קצר לאחר שנודע על עזיבת מעצב האייפון, האייפד, המקבוק ומוצרים מהפכניים אחרים של החברה, דיווח הוול סטריט ג'ורנל שהעזיבה נבעה ממריבות עם המנכ"ל קוק. בתגובה, תקף האחרון את הפרסום, ואמר שאין ולא היה משבר בין זרועות הניהול השוטף והעיצוב בחברה

02.07.2019, 11:29 | רפאל קאהאן

טים קוק, מנכ"ל אפל, מכחיש בתוקף שמעצב החברה הראשי, ג'וני אייב, עזב אותה לאחר 27 שנה בגללו. זמן קצר לאחר שנודע על עזיבת אייב, דיווח הוול סטריט שיחסי המעצב והמנכ"ל עלו על שרטון לפני זמן רב; מקורות אנונימיים מסרו לג'ורנל שקוק כלל לא מתעניין בהליך עיצוב המוצר, ואף מעדיף לקדם תפעול שוטף על חשבון עיצובים וחדשנות מוצרית. לפי הדיווח, מצב זה הטריד את אייב; דירקטוריון החברה העדיף מנהלים ומיזמים שיקדמו הכנסות וייעול, ולא יציגו חידושים מהותיים.

קראו עוד בכלכליסט

אייב נחשב בחברה כמחזיק בחזון של ג'ובס וכאחראי אחראי ליישומו; מייסד אפל טווה לחברה שלו מפת דרכים שאותה יישם קוק עד 2014. מאחר וזו נגמרה באותו שלב, אפל כעת עובדת על בסיס מודל שאותו הגה קוק בשילוב עם בכירים נוספים, ולפי מקורות הג'ורנל, אייב לא היה חלק מהמהלך, או שאף התנגד לו.

מנכ"ל אפל טים קוק והמעצב הראשי היוצא, ג מנכ"ל אפל טים קוק והמעצב הראשי היוצא, ג'וני אייב | צילום: אי. אף. פי מנכ"ל אפל טים קוק והמעצב הראשי היוצא, ג

קוק הגיב לפרסום באופן חריף: הוא ביקש להתראיין לרשת NBC, כינה את הפרסומים "אבסורדיים" והוסיף שמי שחושב כך פשוט לא מבין כיצד עובד צוות העיצוב של אפל. כמו כן, אמר שסוגיית המתח בין התפעול השוטף והחדשנות היא "עיוות של מערכת היחסים, ההחלטות והאירועים ברמה כזו שאני לא מזהה את החברה שהכתבה טוענת שהיא מתארת".

העזיבה של אייב התבצעה בתקופה לא פשוטה עבור אפל, שמתאפיינת בירידה במכירות האייפון, מחסור במוצר חומרה שיהווה להיט מכירות גלובלי ומעבר למודל עסקי שמקדש שירותים ואפליקציות. העזיבה של האיש שהיה אחראי לאייפון, לאייפוד, לאייפד, לפאוורבוק ולאפל ווטש, עוררה תהיות לגבי הכיוון אליה פונה החברה כעת. גם הודעתו של אייב שימשיך לעבוד עם אפל כקבלן עצמאי לא הרגיעה את הטענות. "צוות העיצוב כשרוני מאוד", אמר קוק ל-NBC, "כפי שאמר ג'וני הם יותר חזקים מאי פעם. הפרויקטים עליהם הם עובדים יפתיעו את כולכם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות