אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביונד טיים אישרה את המיזוג עם מגדלת הקנאביס שיח שריד צילום: שאטרסטוק

ביונד טיים אישרה את המיזוג עם מגדלת הקנאביס שיח שריד

בעלי המניות של שיח שריד יקבלו לפחות 78% מהון המניות של ביונד טיים, בהתאם לעמידה ביעדים; העסקה תושלם רק לאחר שהיק"ר תאשר את בעלי העניין ואחרי שביונד טיים תזרים לקופתה 38.8 מיליון שקל

02.07.2019, 12:34 | צלי גרינברג
בעלי המניות של ביונד טיים אישרו אתמול (א') את המיזוג עם מגדלת הקנאביס הוותיקה שיח שריד בעסקת מניות.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי המניות של שיח שריד יהפכו למחזיקים העיקריים בביונד טיים ויחזיקו לפחות ב-78% מהון המניות של החברה, ועד 83.5% בהתאם לעמידה ביעדי ביצוע שנקבעו בהסכם המיזוג.

        

גידול קנאביס רפואי, צילום: רויטרס גידול קנאביס רפואי | צילום: רויטרס גידול קנאביס רפואי, צילום: רויטרס

    

השלמת העסקה תתבצע לאחר שהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר) תאשר את בעלי העניין בחברה ולאחר שביונד טיים תעמיד בקופתה 38.8 מיליון שקל. אמנם מדובר בעסקת מניות, אך שיח התנתה את העסקה בסכום מינימום של 38.8 מיליון שקל בקופת המזומנים של ביונד טיים.

שיח פועלת בתחום הקנאביס הרפואי בישראל משנת 2008 והיא תהפוך למגדלת הקנאביס הרפואי הוותיקה השלישית שתחל להיסחר בבורסה. קדמו לה קנדוק פארמה שנרכשה על ידי אינטרקיור ופארמוקאן שמוזגה עם מדיקל קומפרשן. בדרך למסחר בבורסה גם בטר שמנסה להתמזג לווייטסמוק וכן BOL, המבקשת להנפיק בקנדה.

שיח מחזיקה בשטחי גידול חקלאי של 14 דונם עם תפוקה של כ-3 טון בשנה. היא מטפלת בכ-5,000 מטופלי קנאביס רפואי ומספקת תוצרת קנאביס רפואי לשלושה מתוך ארבעת מותגי הקנאביס הרפואי הנמכרים כיום בבתי המרקחת בישראל.

יצרנית הקנאביס סיימה את שנת 2018 עם הכנסות של 18.5 מיליון שקל ורווח נקי של כ-7.7 מיליון שקל, והכנסותיה ברבעון הראשון של 2019 הסתכמו בכ-5.9 מיליון שקל.

ביונד טיים הודיעה בסוף השבוע האחרון כי הורידה את שווי שיח ל-381 מיליון שקל, לעומת הערכת השווי הקודמת שפירסמה לפני כחודש שעמדה על כ-430 מיליון שקל. ביונד טיים נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 61.6 מיליון שקל. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות