אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סאות'רן פרופרטיס תשעבד בניין משרדים לצורך גיוס של 275 מיליון שקל באג"ח צילום: שאול גולן

סאות'רן פרופרטיס תשעבד בניין משרדים לצורך גיוס של 275 מיליון שקל באג"ח

לאחר שהתרחקה מהמשבר שפקד בדצמבר האחרון את חברות האג"ח האמריקניות, והתשואות על שתי סדרות האג"ח שלה עומדות כיום ברמה חד ספרתית, חברת הנדל"ן האמריקאית מבקשת לצאת לגיוס של סדרה אג"ח נוספת

02.07.2019, 13:33 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

לאחר שהתרחקה מהמשבר שפקד בדצמבר האחרון את חברות האג"ח האמריקניות, והתשואות על שתי סדרות האג"ח שלה עומדות כיום ברמה חד ספרתית, מבקשת סאות'רן פרופרטיס לצאת לגיוס של סדרה נוספת (ג') בהיקף של עד 275 מיליון שקל, והיא צפויה לשעבד משרדים בשיעבוד ראשון לטובת המחזיקים.

קראו עוד בכלכליסט

ככל שתצליח החברה בגיוס, היא מצטרפת לרשימה לא ארוכה של חברות BVI שחוזרות לחיק המשקיעים התל אביביים. מוקדם יותר השבוע הודיעה WCG על עזיבתה את השוק עם פדיון מוקדם ומלא של שתי סדרות האג"ח שלה, שנתיים בלבד לאחר שגויסו. הסדרות בהיקף של 511 מיליון שקל הוחלפו בחוב חדש שקיבלה WCG מגורם פרטי בארה"ב. בכך היא הצטרפה לצ'וזן נכסים שגם פדתה בפדיון מוקדם את יתרת החוב שלה מוקדם יותר השנה.

משום שסאות'רן פרופרטיס משעבדת בניין משרדים בשם בראונינג פלייס,ששוויו 101 מיליון דולר, לטובת מחזיקי האג"ח, היא זוכה לדירוג גבוה יותר בנוטץ' אחד, מדירוג המנפיק שלה. S&P מעלות מדרגת את החברה ברמת BBB+, ודירוג הסדרה החדשה (ג') יהיה A-, כאשר להערכת המדרגים שיעור שיקום החוב במקרה של כשל ינוע בין 70% ל-90%.

לחברה תיק נכסים מניבים בהיקף של כמיליארד דולרים. במעלות ציינו לשלילה, בסקירה שפרסמו על דירוג החברה בפברואר האחרון, כי יחסי הכיסוי של סאות'רן פרופרטיס היו חלשים בשנתיים האחרונות, אך צפויים להשתפר בהמשך 2019 בעקבות רכישה, מימוש אופציות וסיום פיתוח של מספר נכסי מולטי-פאמילי. ה-NOI של החברה צפוי לגדול בהיקף מהותי עד 2020, הודות לרכישת נכסי מולטי פאמילי אשתקד. תיק הנכסים של החברה נחשב לגדול ומפוזר, שרובו מוחזק בשיעור של 50% ואינו מקנה לחברה שליטה בהם.

היקף שתי סדרות האג"ח הנוכחיות שלה נאמד ב-570 מיליון שקל. מתוכם א' – 360 מיליון שקל, ואג"ח ב' – 210 מיליון שקל. בדצמבר הגיעו תשואות האג"ח של שתי הסדרות לרמות דו-ספרתיות. כיום נסחרת א' ברמה של 6.9%, ובמח"מ של 1.87 שנים. אג"ח ב' נסחרת בתשואה של 9.18% ובמח"מ של 3.24 שנים. מתחילת השנה גייסו חברות אמריקניות במסורה בשוק, בהן חברת סילברסטין שנחשבת ליציבה ומוצלחת בקרב חברות ה-BVI וגייסה 180 מיליון שקל בהרחבת סדרת האג"ח שלה (א').

דניאל מוס , צילום: שאול גולן דניאל מוס | צילום: שאול גולן דניאל מוס , צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות