אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשרפים בשמש הישראלית? תקנות חדשות להקלה בהצללות שטחים ציבוריים צילום: אלעד גרשגורן

נשרפים בשמש הישראלית? תקנות חדשות להקלה בהצללות שטחים ציבוריים

התקנות, שקודמו על ידי מינהל התכנון, נועדו לבטל את הצורך בזכויות בנייה עבור מתקני הצללה, פרגולות וגגונים בגינות ופארקים, דרכים, טיילות, כיכרות וחופי רחצה

02.07.2019, 15:05 | בילי פרנקל
רחובות רבים בישראל סובלים מהיעדרו של צל, שיגונן על הולכי הרגל מפני השמש הקופחת. אולם היום (ג') מגיעות בשורות חיוביות מהמועצה הארצית לתכנון ובנייה, בראשות מנכ"לית מינהל התכנון דלית זילבר, שהחליטה להמליץ לממשלה על תקנות חדשות שנועדו להקל על התקנת הצללות במרחב הציבורי .

נכון להיום, הקמת הצללה מכל סוג שהוא מצריכה תוכנית מפורטת שתקבע את קבעה את זכויות הבנייה והוצאת היתרי בנייה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה - תהליכים שלוקחים זמן רב. התקנות, שקודמו על ידי מינהל התכנון, נועדו לבטל את הצורך בזכויות בנייה עבור מתקני הצללה, פרגולות וגגונים במרחבים ציבוריים דוגמת גינות משחקים ופארקים, דרכים, שדרות, טיילות, כיכר עירונית וחופי רחצה.

פרגולה באגם מונפורט, מעלות, צילום: אלעד גרשגורן פרגולה באגם מונפורט, מעלות | צילום: אלעד גרשגורן פרגולה באגם מונפורט, מעלות, צילום: אלעד גרשגורן

במינהל התכנון מציינים כי התקנות נועדו לשחרר את החסם שהיה עד כה בהקמת הצללות השונות ולאפשר גמישות גבוהה של הרשות המקומית בהתקנתן. עוד מציינים שם, כי המהלך צריך להיות משולב בנטיעת עצים משמעותית, במטרה לאפשר מרחבים עירוניים מוצלים שישרתו את הולכי הרגל ומשתמשי התחבורה הציבורית.

בשלב הבא אמורות התקנות לעבור לאישור שר האוצר, כאשר משרד המשפטים אמור כעת להכריע אם הוא יוכל לחתום עליהן בתקופת המעבר. אחרת, ביצוען עלול לקחת עוד זמן רב, רק לאחר הבחירות.

בקידום ההחלטה היו שותפים גם פורום 15 והשלטון המקומי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות