אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייסקיור קיבלה אישור: הטיפול לריפוי סרטן השד יוכל לקבל שיפוי חלקי בארה"ב צילום: יח"צ

אייסקיור קיבלה אישור: הטיפול לריפוי סרטן השד יוכל לקבל שיפוי חלקי בארה"ב

חברת הטכנולוגיה הרפואית קיבלה אישור מהתאחדות הרופאית האמריקאית לטכנולוגיית ההקפאה של תאים סרטניים בשד באמצעות חנקן נוזלי; האישור פותח אפשרות לשיפוי חלקי שיקדם את הפצת הטכנולוגיה לרופאים והמטופלות בארה"ב

02.07.2019, 16:43 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אייסקיור מדיקל הודיעה הבוקר (ג') שקיבלה אישור בארה"ב שיאפשר לחולים לקבל שיפוי ביטוחי עבור הטיפול שלה להקפאת גידולים ממאירים בשד.

קראו עוד בכלכליסט

התאחדות הרופאים האמריקאית (AMA) אישרה שימוש בפרוצדורה של חברת המחקר והפיתוח הרפואי לפי קטגוריה 3 (3 CPT Code).

האישור ייכנס לתוקף בינואר 2020, ויאפשר למטופלים בטכנולוגיה של אייסקיור לבקש שיפוי ביטוחי חלקי לטיפול, ויקדם את טכנולוגיית החברה בקרב רופאים ומטופלות בארה"ב.

הדמיה של הקפאת גידול בטכנולוגיה של אייסקיור, הדמיה: אייסקיור הדמיה של הקפאת גידול בטכנולוגיה של אייסקיור | הדמיה: אייסקיור הדמיה של הקפאת גידול בטכנולוגיה של אייסקיור, הדמיה: אייסקיור

שיפוי ביטוחי מלא מתקבל לאחר שהארגון מאשר את הטכנולוגיה בקטגוריה 1 (CPT1). העלות למרכזי הטיפול באמצעות הטכנולוגיה נאמדת בכ-4,000 דולר והעלות המוערכת למטופלת היא כ-6,000 דולר. השיפוי ביטוחי מעניק בין 5,000 דולר ל-8,000 דולר, ועדיין לא הוחלט מה החלק היחסי שיינתן, ועל ידי איזו חברה, לטיפול של אייסקיור.

הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת הקפאה של תאים סרטניים בשד באמצעות החדרת מחט ייחודית שמזרימה חנקן נוזלי במעגל סגור ישירות לתא הסרטני הממאיר. בהמשך הטיפול מתחממת המחט לצורך הוצאתה מהגוף, והתא שהוקפא נמס ומתפרק לרקמות מתות הנספגות בגוף. ההליך כולו אורך בין 20 ל-40 דקות, ללא ניתוח, אשפוז או תפרים. האלטרנטיבה לטיפול של אייסקיור היא הליכים כירורגיים שעלותם למרכזים הטיפוליים היא בין 15 ל-20 אלף דולר - להם ניתן שיפוי ביטוחי מלא.

אייל שמיר, מנכ"ל אייסקיור, אמר לכלכליסט כי "זו עוד אבן דרך באסטרטגיה של כניסה לשוק האמריקאי - שהוא השוק המרכזי להתפתחות החברה. בשוק זה יש לבדו יש בכל שנה כ-300 אלף מקרים חדשים של סרטן השד, כאשר חלק מהם מתגלים בשלב מוקדם ומאפשרים שימוש באלטרניבות לטיפולים כירורגים - והטכנולוגיה שלנו נותנת את המענה הנדרש".

שמיר הוסיף כי העלות של הטיפול נמוכה משמעותית מהאלטרנטיבה הכירורגית, כיוון שאינה מצריכה חדרי ניתוח ואלמנטים נוספים הנדרשים בהליך כירורגי.

לפי שמיר, פוטנציאל הטיפול בסרטן השד בארה"ב באמצעות הטכנולוגיה של אייסקיור נאמד בכ-200 מיליון דולר בשנה.

אייסקיור מטפלת בעיקר בסרטן השד אך במספר סוגי סרטן נוספים ובהם סרטן ריאות וסרטן עצמות. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 84 מיליון דולר (כולל העלייה של היום בצהריים), וסיימה את 2018 עם הכנסות של 4 מיליון שקל והפסד נקי של 13.3 מיליון שקל. מניית החברה עלתה ב-15.4% מתחילת השנה (לא כולל עלייתה היום), ומובלת על ידי רון מירון, מנכ"ל טבע לשעבר, המכהן בה כיו"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות