אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה תעביר 931 מיליון שקל למימון "הסכם השוטרים" צילום: מוטי קמחי

בלעדי לכלכליסט

הממשלה תעביר 931 מיליון שקל למימון "הסכם השוטרים"

ההסכם שעלותו הכוללת היא 22 מיליארד שקל אושר ע"י הממשלה ב-2018, ובמסגרתו נקבע כי שוטרים יקבלו פיצוי בשל היעדר קביעות ולשם כך נקבע קיצוץ רוחבי בתקציב משרדי הממשלה; מפנייה שהעביר היום משרד האוצר לוועדת הכספים, עולה כי הסכום יגזר מהרזרבה בתקציב המדינה לשנה הנוכחית

02.07.2019, 18:22 | צבי זרחיה

משרד האוצר מבקש מוועדת הכספים לאשר העברת 931 מיליון שקל מהרזרבה בתקציב המדינה לשנת 2019, לצורך מימון "הסכם השוטרים" שאושר ב-2018 - במסגרתו הוסכם שיקבלו פיצוי בגין היעדר קביעות.

קראו עוד בכלכליסט

מתוך פנייה שהוגשה היום (ג') לוועדה על ידי הממונה על התקציבים באוצר, שאול מרידור, עולה כי מדובר בסכום של 559.1 מיליון שקל למשטרת ישראל, לצורך תשלום תוספת שכר לשוטרים, ותשלום נוסף בסך 150 מיליון שקל שיוקצה כתוספת גימלאות לגימלאי המשטרה.

כמו כן, לתקציב שירות בתי הסוהר, יועברו תוספות שכר בסכום כולל של 156.5 מיליון שקל, ולתקציב הגימלאות של שירות בתי הסוהר יועברו 45.5 מיליון שקל.

ביבי נתניהו, צילום: מוטי קמחי ביבי נתניהו | צילום: מוטי קמחי ביבי נתניהו, צילום: מוטי קמחי

בדצמבר 2018 החליטה הממשלה לאשר את ההסכם עם השוטרים, שעלותו נאמדת ב-22 מיליארד שקל על פני שנים, ועל כן התקבלה החלטה על ביצוע של קיצוץ רוחבי של 1.38% בתקציביהם של משרדי ממשלה שונים לשנת 2019.

הקיצוץ נדרש גם כדי לממן פעולות אחרות כגון:  20 מיליון שקל למשרד הרווחה לצורך טיפול באלימות במשטרה, 131 מיליון שקל לסעיף גמלאות מקופת המדינה, וגם להרחבת הסדר קרן הרווחה למשרתי מערכת הביטחון בגין "היעדר קביעות למשרתי מערכת הביטחון" כמו שב"כ ומוסד.

מכספי הקיצוץ האוצר מבקש להפנות 70 מיליון שקל לתאגיד השידור הציבורי עבור הפקת האירוויזיון בשנת 2019, וכן 20 מיליון שקל לרשויות ומועצות איזוריות הנמצאות בחבל עוטף עזה ועיריית שדרות.

למשרד הרווחה מוצע להעביר 5 מיליון שקל, ועוד 30 תקני כוח אדם לצורך גיוס בזרוע העבודה עבור מפקחי בטיחות בענף הבנייה.

בפניות נוספות שהועברו לוועדה על ידי האוצר לאישור שינויים תקציביים, הוצע להעביר 139.5 מיליון שקל למשרד לביטחון פנים לצורך הקמת תחנות משטרה חדשות, ולהרחיב ולשפץ קיימות.

חלק מהתקציב ישמש עבור מימוש תוכניות שיפור רמת הביטחון האישי במגזר הערבי וחיזוק הביטחון בירושלים.

בהתאם לסיכום עם ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) בכהנו כיו"ר הקואליציה, מבקש האוצר להעביר 10 מיליון שקל למשרד הרווחה לצורך עריכת מיזם לביטחון תזונתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות