אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורר והמוסדיים יאבקו על השליטה בדירקטוריון החברה הממוזגת מבנה צילום: אוראל כהן

פורר והמוסדיים יאבקו על השליטה בדירקטוריון החברה הממוזגת מבנה

מבנה תיוולד כתוצאה מהמיזוג בין כלכלית ירושלים לחברה־הבת שלה מבני תעשייה, שצפוי להיות מושלם בחודשים הקרובים; בעלי המניות יבחרו באוגוסט את חברי הדירקטוריון

03.07.2019, 08:18 | אורי גלאור

פז לא לבד: קרב שליטה מסתמן גם בחברת מבנה, שתיוולד כתוצאה מהמיזוג בין כלכלית ירושליםלחברה־הבת שלה מבני תעשייה, שצפוי להיות מושלם בחודשים הקרובים. אתמול הוציאה כלכלית ירושלים זימון לאסיפה כללית, שתיערך ב־18 באוגוסט, ובה ידונו בבחירת הדירקטורים בחברה הממוזגת, שצפויה להיות חברת הנדל"ן החמישית בגודלה בבורסת תל אביב במונחי שווי שוק.  

קראו עוד בכלכליסט

הקרב המסתמן הוא בין הגופים המוסדיים הגדולים, שמחזיקים במניות כלכלית ירושלים — הפניקס (11.5%), מנורה (8.95), פסגות (7%), הראל (5.2%) ומיטב דש (5.2%) - לבין דוד פורר, שמחזיק כיום ב־24.2% ממניות כלכלית ירושלים, ושצפוי להחזיק ב־17% בחברה הממוזגת ולהיות בעל המניות הגדול בה.

בדירקטוריונים של החברות יש כיום 11 דירקטורים בפועל - כשרון בארי (היו"ר של כלכלית ירושלים ועד לאחרונה היו"ר של מבני תעשייה) וטל פורר, בנו של דוד פורר, מכהנים מטעמו של פורר בשני הדירקטוריונים. אולם דירקטוריון החברה הממוזגת צפוי לכלול 9 או 7 דירקטורים בלבד, כך שבכל מקרה 2 דירקטורים מכהנים, לכל הפחות, יאבדו את מקומם.

 כלכלית ירושלים תומכת בדירקטוריון בן 9 חברים, בעוד מבני תעשייה תומכת בדירקטוריון הקטן יותר. גם חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי תומכת בדירקטוריון בן 7 חברים בלבד, אך כלכלית ירושלים דחתה את המלצתה. פורר שואף להגדיל את מספר הדירקטורים שלו בדירקטוריון החברה הממוזגת, מה שיגדיל את כוחו, בעוד למוסדיים יש שאיפה דומה. הקרב עתיד להתמקד ב־5־7 מושבים שיועמדו לבחירה, שכן הדירקטורים החיצוניים המכהנים במבני תעשייה, ברכה ליטבק ויעקב גולדמן, צפויים להמשיך בתפקידם בחברה הממוזגת.

בתוך כך, ביום שני הודיעה מבני תעשייה כי תמזג לתוכה 2 חברות פרטיות שבהן היא שותפה, ללא תמורה כספית. 2 החברות, קבוצת שמי בר וב.ר.א.פ, יהיו חלק מהמיזוג הכולל ויקבלו 3.2% ממניות החברה הממוזגת. השלמת העסקה צפויה להגדיל את ההון של החברה הממוזגת ב־170 מיליון שקל.

  

דוד פורר , צילום: אוראל כהן דוד פורר | צילום: אוראל כהן דוד פורר , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות