אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה הפתיעה: שברה שיא מסירות ברבעון השני; המניה זינקה ב-7% צילום: EPA

טסלה הפתיעה: שברה שיא מסירות ברבעון השני; המניה זינקה ב-7%

יצרנית המכוניות החשמליות סיפקה ללקוחותיה מספר שיא של 95,200 מכוניות ברבעון השני

03.07.2019, 10:55 | שירות כלכליסט

טסלה סיפקה ללקוחותיה 95,200 מכוניות ברבעון השני, מספר המייצג שיא עבור יצרנית המכוניות החשמליות.

קראו עוד בכלכליסט

מתוכן, 77,550 היו של מודל 3, המכונית הנמכרת ביותר של החברה. הנתונים עמדו ביעדים שהציבו החברה, ועקפו בקלות את 63 אלף המכוניות שסיפקה החברה בשלושת החודשים הראשונים של השנה.

ברבעון השני של השנה שעברה סיפקה החברה 40,740 מכוניות ללקוחות, אז היא התקשתה להתאים את קצב הייצור של מכונית מודל 3 לביקוש. בעקבות הדיווח, מניית טסלה עלתה ב-7% לאחר סגירת המסחר.

הנתונים העדכניים מגיעים לאחר שברבעון הקודם דיווחה החברה על הירידה החדה ביותר במכירות שלה: ירידה מ-90,700 מכוניות שמכרה ברבעון הרביעי של 2018 ל-63 אלף ברבעון הראשון של השנה. טסלה ייחסה את מרבית הירידה לבעיות לוגיסטיות שנבעו ממשלוחים של המכוניות ללקוחות מחוץ לארה"ב.

השבוע הודיעה החברה כי "ביצעה התקדמות ממשית" בשיפור פעילות המשלוחים שלה. השיפור הזה עזר לטסלה לחסוף בעלויות ולהגדיל את המכירות.

טסלה , צילום: AP טסלה | צילום: AP טסלה , צילום: AP

החדשות הטובות של טסלה מגיעות בעוד שהתחרות בשוק המכוניות החשמליות מתגברת בעקבות כניסתן של יצרניות רכב מסורתיות. עם זאת, מנכ"ל החברה אלון מאסק הדגיש כי הביקוש למכוניות של טסלה נותר חזק.

מלבד נתוני המשלוחים, טסלה לא חשפה את התוצאות הפיננסיות של הרבעון השני ובשלב זה גם לא עדכנה מתי היא מתעתדת לעשות זאת. עם זאת, בחברה מעריכים כי ידווחו לראשונה על רווח השנה ברבעון השלישי, זאת על אף שהשבוע קוצצה פעם נוספת ההטבה המוענקת לרוכשי המכוניות החשמליות, והיא עומדת כעת על 1,875 דולר במקום 3,750 דולר. ההטבה צפויה להתבטל לגמרי בסוף השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות