אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בממשל האמריקאי: וואווי עדיין מוחרמת, למרות דברי טראמפ צילומים: טי.אן.אס, בלומברג

בכיר בממשל האמריקאי: וואווי עדיין מוחרמת, למרות דברי טראמפ

בכיר בגוף שאוכף את הגבלות הסחר בממשלה מסר לעובדיו שענקית התקשורת הסינית עדיין מוחרמת וניצבת ברשימה השחורה של ארה"ב. זאת, ימים בודדים לאחר שדונלד טראמפ הבטיח הקלות באיסורי המסחר עם החברה, שפוגעים ביצרניות אמריקאיות

03.07.2019, 11:29 | שירות כלכליסט
בכיר בממשל האמריקאי הורה לצוות האכיפה במשרד המסחר להמשיך ולהתייחס לוואווי כאל חברה מוחרמת, על אף שימים ספורים קודם לכן התחייב הנשיא טראמפ להתיר מכירת מוצרים לענקית הסינית. גורם המקורב לנושא מסר לסוכנות רויטרס שהודעת הבכיר נמסרה כהנחייה כללית, שכן הופתע מהודעת הנשיא.     

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ הודיע בסוף השבוע שישבור את החרם וההבטיח שיאפשר לחברות אמריקאיות למכור מוצרים לוואווי. הכרזת טראמפ התקבלה בשמחה בקרב יצרניות השבבים האמריקאיות, מהן קונה וואווי מוצרים ושירותים בסכום כולל של 11 מיליארד דולר בשנה.

מייסד וואווי רן ז מייסד וואווי רן ז'נגפיי ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילומים: טי.אן.אס, בלומברג מייסד וואווי רן ז

ואולם, נראה שממשלת ארה"ב מפרשת אחרת את ההצהרה: ג'ון סונדרמן, סגן מנהל הרשות לאכיפת ייצוא במשרד המסחר האמריקאי, שלח מייל לעובדיו בו הסביר שלא השתנה דבר; לפי סונדרמן, וואווי עדיין ניצבת ברשימה השחורה ויש להתייחס לכל בקשת סחר מולה בהתאם, ולבחון את המקרים לגופם.  

משרד המסחר לא הגיב לדיווח; בשלב זה עדיין לא ברור אם צוות האכיפה קיבל הנחיות חדשות, ואיך ישפיע המצב על הסיכוי של ספקיות אמריקאיות לקבל אישור למסחר עם וואווי.

בתוך כך, מייסד ומנכ"ל וואווי רן זנגפי אמר היום (ד') כי הצהרתו של טראמפ היא "טובה לחברות האמריקאיות". דובר החברה הוסיף: "וואווי מוכנה להמשיך ולרכוש מוצרים מחבות אמריקאיות, אבל לא ראינו שיש השפעה גדולה על מה שאנחנו עושים כרגע. אנחנו נמשיך להתמקד בעשיית העבודה בצורה הטובה ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות