אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: מחוקקים מבקשים רשמית מפייסבוק לעצור את מיזם ליברה צילום: facebook

ארה"ב: מחוקקים מבקשים רשמית מפייסבוק לעצור את מיזם ליברה

בפנייה רשמית, שהועברה מוועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים, התבקשה החברה להקפיא את הפרויקט עד שרגולטורים יוכלו ללמוד לעומק את ההשלכות האפשריות שלו על הכלכלה העולמית. בתוך כך, זומן מנהל ליברה דיוויד מרקוס להעיד בקונגרס בהמשך החודש

03.07.2019, 13:15 | שירות כלכליסט

מחוקקים אמריקאים ביקשו מפייסבוק לעצור את מיזם ליברה, מטבע הקריפטו שלה. לפי דיווח של the Verge, ביקשו נציבי המפלגה הדמוקרטית בבית הנבחרים להקפיא את פיתוח ליברה וארנק הקריפטו קליברה, עד שיחקרו הקונגרס והרגולטורים את הסיכונים הפוטנציאליים שבפרויקט. לראייתם, ליברה עשוי להשפיע באופן בעייתי על המערכת הפיננסית העולמית.

קראו עוד בכלכליסט

נציגי המפלגה הדמוקרטית בבית הנבחרים האמריקאי פנו לפייסבוק בבקשה רשמית לעצור את פיתוח של פרויקט מטבע הקריפטו שלה, ליברה. "מכיוון שפייסבוק נמצאת גם כך בשימוש של יותר מרבע מאוכלוסיית העולם", נימקו המחוקקים בפנייה רשמית שהועברה לחברה, "חשוב ביותר שהיא והשותפים שלה יפסיקו לאלתר את תכניות היישום עד שתהיה לרגולטורים ולקונגרס הזדמנות לבחון את הסיכון ולנקוט בפעולות".

המטבע של פייסבוק מטריד את המחוקקים, צילום: facebook המטבע של פייסבוק מטריד את המחוקקים | צילום: facebook המטבע של פייסבוק מטריד את המחוקקים, צילום: facebook

על הפנייה חתומה מקסין ווטרס, יו"ר ועדת השירותים הפיננסים של בית הנבחרים, שרמזה כבר בחודש שעבר כי מהלך מסוג כזה צפוי לצאת לדרך. על המכתב חתומים גם יו"ר תת הוועדות הפיננסיות בבית הנבחרים. "אם מוצרים ושירותים מסוג זה לא יפוקחו בצורה הולמת, הם עלולים להפוך לסיכון מערכתי שיערער על יציבות המערכת הפיננסית האמריקאית והעולמית", נכתב. "גורמים שליליים יוכלו לנצל את נקודות הפגיעות הללו, כפי שקרה בעבר למטבעות דיגיטליים, פלטפורמות מסחר וארנקים דיגיטליים".

בתוך כך נודע שהסנטור הרפובליקני מייק קראפו, שעומד בראש ועדת הבנקאות של הסנאט, קבע ב-16 בחודש שימוע בנושא פלטפורמת הקריפטו החדשה. הוא זימן את מנהל ליברה דיוויד מרקוס ל-16 ביולי, במטרה לעסוק בחשש סביב המטבע והסיכונים הפוטנציאלים להפרת פרטיות. יום לאחר מכן, צפויה גם ווטרס לקיים דיון בנושא.

"אנחנו מצפים לעבודה עם המחוקקים ככל שהפרויקט יילך ויתקדם, כולל הזדמנות לענות על השאלות שלהם בשימוע של ועדת השירותים הפיננסיים", מסר דובר פייסבוק לאתר The Verge.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תשובה ל 3 .
אתה צודק רק שהבעיה לא תפתר אלה רק תשתנה. פייסבוק יהיו בעלי השליטה ולכן ידפיסו לעצמם אמלות למינהן . יחד עם המישור האישי והקשר פייסבוק מידע פרטיות וכו יש כאן בעיות שפוגעות בכלל שלכסף אין ריח וכו. בקיצור דאגותיהם של בית הנבחרים מוצדקות . הם לא יצליחו לשנות את התהליך אך יתכן שדיון לאורך שנות הלידה של ליברה יביא לאבלואציה נכונה למטבע . כך או כך על כולנו להתפלל לשינויים רכים ולא אגרסיבים כך שיהיה זמן עיקול למשמעויות הקריפטו בכלכלה .
המדפיס  |  05.07.19
3.
הבנקים וכל המערכת הפיננסית כוווווולה חיה מעמלות וגזל ריבית
איך הם ייתקיימו אם כולם יעבירו כספים בינם לבין עצמם, מבלי שה"מערכת" תגלח את חלקה ? איך כל אלו שאוספים לכיסם כל חודש מיליוני דולרים, רק משום שהם מאפשרים לאנשים אחרים להעביר כספים ביניהם, ימשיכו למלא את חשבונות הבנק של עצמם ? על זה מבוססת כל המערכת הפוליטית - הון-שלטון (ולפעמים גם עיתון)
המגיב  |  03.07.19