אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון: אנחנו שומרים ללא הגבלה כל מה שאמרו משתמשים לאלקסה צילום: שאטרסטוק

אמזון: אנחנו שומרים ללא הגבלה כל מה שאמרו משתמשים לאלקסה

החברה הודתה שהיא שומרת מידע קולי אישי שנאסף דרך רמקולים ואפליקציות, ומשתמשת בו כדי לבצע שינויים בפלטפורמת ההפעלה הקולית שלה. המידע ניתן למחיקה מצד המשתמשים; כך תאתרו את ההקלטות ותעלימו אותן בקלות

03.07.2019, 15:55 | רפאל קאהאן

אמזון שומרת אוטומטית תמלול או קובצי אודיו של כל מה שאמרו משתמשים לאלקסה, פלטפורמת ההפעלה הקולית שלה. לפי דיווח של הביזנס אינסיידר, החברה הודתה בכך כתשובה לשאלה שהעביר הסנאטור האמריקאי כריס קונס למנכ"ל אמזון ג'ף בזוס. החברה מסרה שההקלטות והתמלולים זמינים למחיקת המשתמש, אך אם לא יעשה זאת ביוזמתו, תשמור אמזון על המידע ללא הגבלה.   

קראו עוד בכלכליסט

פלטפורמת אלקסה זמינה למשתמשים דרך רמקולי אקו של אמזון, אך גם דרך אפליקציות מובייל ודרך מחשבים. אמזון הסבירה שהמידע נשמר כדי לשפר את ביצועי אלקסה. לצד חלק מההקלטות נשמר גם מידע אישי של הלקוח, כדי לאפשר לתוכנה להבין את המשימה שנתן לה. למשל, יישמר מידע על הזמנת מוניות או מוצרים, תזכורת לימי הולדת ועוד, כדי לשפר את יכולות למידת המכונה של אלקסה.

רמקול אקו, מבוסס אלקסה, צילום: שאטרסטוק רמקול אקו, מבוסס אלקסה | צילום: שאטרסטוק רמקול אקו, מבוסס אלקסה, צילום: שאטרסטוק

"כדי שיוכלו לעבוד היטב, מערכות למידה עמוקה זקוקות לכמות מאוד גדולה של נתונים", הסביר בריאן הוסמן, סגן נשיא למדיניות ציבורית באמזון במכתב התגובה שנמסר לסנאט. "אימון אלקסה עם תמלולים וקובצי קול של לקוחות מסייע לאפשר לה לעבוד היטב עם כולם".

איך נפטרים מההקלטות?

אלקסה זמינה בישראל, אם כי אינה דוברת עברית. בעלי רמקול אקו שמעוניינים להיפטר מההקלטות של אמזון, יכולים לבצע זאת בקלות, בשתי דרכים:

1. היכנסו למרכז הפרטיות של אמזון וביחרו באפשרות קובצי הקול. תוכלו לעבור על הקבצים ולבחור מה למחוק.

2. היכנסו לעמוד זה וביחרו בתפריט Your Devices. ביחרו באפשרות listing of your Alexa device ועיברו לאפשרות Manage Voice Recordings. ביחרו ב-Delete והמידע יימחק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות