אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת ישראל ביתנו: יועצת שר החקלאות לשעבר תרצה 10 חודשי מאסר צילום: ירון ברנר)

פרשת ישראל ביתנו: יועצת שר החקלאות לשעבר תרצה 10 חודשי מאסר

טלי קידר שימשה יועצת בכירה לשר החקלאות לשעבר יאיר שמיר. עפ"י הסדר הטיעון עמה היא תודה שקיבלה שוחד מיועץ התקשורת רונן משה כדי לקדם את האינטרסים הכלכליים שלו

03.07.2019, 18:38 | עמיר קורץ

הסדר טיעון לנאשמת בפרשת ישראל ביתנו: טלי קידר, ששימשה יועצת בכירה לשר החקלאות לשעבר יאיר שמיר, תודה במסגרת הסדר טיעון כי לקחה שוחד מיועץ התקשורת רונן משה. המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה היום כתב אישום מתוקן נגד קידר, שתודה בעבירות ותרצה, על פי ההסדר, מאסר בפועל של 10 חודשים. הסדר הטיעון כפוף להחלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

נגד משה וטלי קידר הוגש לפני שנתיים כתב אישום, במסגרתו הואשם משה בשתי פרשיות של מתן שוחד ובעבירה של הלבנת הון וקידר בלקיחת שוחד.

על פי כתב האישום המתוקן, קידר ביקשה ולקחה שוחד ממשה ובתמורה דאגה לקידום האינטרסים הכלכליים שלו. היא נאשמת כי דאגה להשיג תקציב ממשרד החקלאות לטובת פרסום תכני המשרד בתוכנית "דקה לשמונה" – רצועת שידור ששודרה בערוצים המסחריים לפני מהדורות החדשות המרכזיות - בסכום של כ-2.3 מיליון שקל (לפני מע"מ).

טלי קידר בבית המשפט , צילום: ירון ברנר) טלי קידר בבית המשפט | צילום: ירון ברנר) טלי קידר בבית המשפט , צילום: ירון ברנר)

משה, שהעניק לחברת גריי קונטקט, שהפיקה את "דקה לשמונה", שירותי ייעוץ ואיתר בעבורה גופים ממשלתיים שאותם רתם לפרסם תכנים ברצועת השידור – קיבל מגריי קונטנט, על פי האישום, בתמורה לתקציב שהשיג ממשרד החקלאות 360 אלף שקל.

על פי כתב האישום, סכום השוחד עליו הוסכם שישלם משה מתוך העמלה הזו עמד על 90 אלף שקל. בפועל, הוא העביר רק 54 אלף שקל - לקידר, לרמי כהן, מנכ"ל משרד החקלאות לשעבר ולאמנון ליברמן, שהיה יועץ התקשורת של שמיר באותה עת, והפך לעד מדינה בפרשה.

על פי כתב האישום המתוקן שבו תודה קידר, "ניצלה הנאשמת, עובדת ציבור, את מעמדה במשרד החקלאות, ביקשה שוחד ממשה עבורה ועבור רמי כהן, ולקחה שוחד ממנו בעד פעולות שהיו קשורות בתפקידה".

הפרקליטות ציינה לגבי הסדר הטיעון כי "במסגרת השיקולים שהובילו להסדר נלקחו בחשבון החרטה אותה הביעה הנאשמת, לקיחת האחריות ונסיבותיה האישיות הייחודיות אשר יפורטו במסגרת הטיעונים לעונש".

אתמול דחתה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות את ערעורו של משה על החלטתו של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב מרדכי לוי שלא לפסול את עצמו מלדון בתיק (בקשת פסילה שנייה שנדחתה). הסיבה לבקשת הפסילה  - בתו של השופט משמשת פרקליטה בפרקליטות מיסוי וכלכלה והתמחתה בעבר במחלקה הכלכלית בפרקליטות, ולטענת משה היתה לה בשל כך זיקה לפרשת ישראל ביתנו.

שלב ההוכחות במשפטו של משה צפוי להתחיל בעוד כשבועיים.

כתב האישום בעניינים של קידר ומשה הוא אחד מ-11 כתבי אישום שהוגשו במסגרת חקירת השחיתות השלטונית המכונה "פרשה 242".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות