אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניקי מינאז' תופיע בסעודיה; הרשת החברתית בממלכה גועשת צילום: גטי אימג'ס

ניקי מינאז' תופיע בסעודיה; הרשת החברתית בממלכה גועשת

מינאז' תגיע להופעה במסגרת פסטיבל מוזיקה שיערך ב-18 ביולי; התגובות ברשתות נעו בין תדהמה והתלהבות למתקפה שמרנית – אך רבים מהצד הליברלי האשימו את ההנהגה בצביעות, לנוכח כללי הצניעות שנקבעו בהופעה של הזמרת הפרובוקטיבית

03.07.2019, 19:10 | שירות כלכליסט

התרגשות רבה לצד ביקורת חריפה על צביעות שוטפת את הרשתות החברתיות בסעודיה לאחר ההודעה המפתיעה על הופעה קרובה של ניקי מינאז' בממלכה.

ברשתות החברתיות בסעודיה הגיבו בתדהמה עם פרסום ההודעה על ההופעה, ולצד רבים שהביעו שמחה רבה על החדשות המפתיעות, בצד השמרני תקפו את ההחלטה. רבים אחרים שהעבירו ביקורת על ההופעה באו דווקא מהצד הליברלי, ואלה התמקדו שמדובר בצביעות מוחלטת של הנהגה במדינה.

ההופעה היא חלק ממדיניות חדשה של ההנהגה הסעודית בהובלת יורש העצר מוחמד בן סלמאן, המתירה ואף מעודדת הופעות של זמרים בינ"ל, לאחר עשורים שבהם הדבר נאסר לחלוטין. בחודשים האחרונים הופיעו בסעודיה בין היתר מריה קארי, אנריקה איגלסייס והרכב ההיפ הופ-ראפ Black Eyed Peas.  

ניקי מינאז ניקי מינאז' | צילום: גטי אימג'ס ניקי מינאז

בניגוד להופעות הקודמות האמורות, הופעתה הצפויה של מינאז', הזמרת הפרובוקטיבית ששיריה מלאים בקללות ואמירות מיניות – לצד שימוש נועז בתנועות גוף - עומדת בניגוד מוחלט לכללים שמכתיבה סעודיה לקהל המעוניין להגיע להופעה, ובעיקר כמובן לקהל הנשי.

לפי התנאים שפורסמו, נשים שיגיעו להופעה מחויבות בקוד הלבוש הצנוע של השמלה הארוכה המקובלת לנשים בממלכה, האבאיה (abaya). עוד נקבע באופן לא מפתיע איסור על שתיית אלכוהול וחלילה צריכת סמים.

הוראות אלה הוטלו גם בהופעות הקודמות של זמרים מחו"ל אך דרישת האבאיה, לנוכח התנהלותה של כוכבת המופע, נתפסת בעיני רבים בסעודיה כמגוחכת, אבסורדית, וצבועה.

סרטון וידאו שפרסמה אישה אלמונית בטוויטר התוקף את המגבלות שנקבעו זכה ליותר מ-37 אלף צפיות תוך זמן קצר. האישה הדוברת, שראשה מכוסה צעיף, האשימה את ממשלת סעודיה בצביעות, בעצם ההזמנה של זמרת פרובוקטיבית כמו מינאז' ובעת ובעונה אחת דרישה ללבוש צנוע מן הקהל הנשי.

"היא מתכוונת לנענע את התחת שלה וכל השירים הבלתי הגונים שלה על סקס, על ניענוע של התחת, ובעת ובעונה אחת אתה אומר לי ללבוש אבאיה, מה לעזאזל?", אומרת האישה בסרטון.

מינאז' תופיע במסגרת פסטיבל מוזיקה שיערך בסעודיה ב-18 ביולי. הקונצרט של מינאז' מוגבל לגיל 16 ומעלה, הוא יערך באיצטדיון על שם המלך עבדאללא וישודר בחי בערוץ MTV.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות