אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בואינג תעביר פיצוי של 100 מיליון דולר למשפחות הנספים בהתרסקויות צילום: Boeing

בואינג תעביר פיצוי של 100 מיליון דולר למשפחות הנספים בהתרסקויות

הסכום אינו חלק מהפיצוי שייקבע בתביעות אפשריות שיגישו משפחות הנספים והוא יועבר באופן נפרד למשפחות במהלך השנים הבאות; מנכ"ל בואינג: "מקווים שהושטת היד הזו תסייע לנחם את משפחות הנספים"

03.07.2019, 19:26 | שירות כלכליסט

ארבעה חודשים לאחר התרסקות מטוס בואינג של אתיופיין איירליינס, במרץ השנה, ושמונה חודשים לאחר ההתרסקות הדומה של המטוס האינדונזי, באוקטובר 2018, מודיעה ענקית התעופה האמריקאית על סכום הפיצוי שתעביר למשפחות הנספים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה תפקיד 100 מיליון דולר לטובת סיוע למשפחות ההרוגים – בשתי התאונות הקטלניות נספו 346 איש – סכום שיועבר במהלך תקופה של כמה שנים.

בואינג 737 , צילום: איי אף פי בואינג 737 | צילום: איי אף פי בואינג 737 , צילום: איי אף פי

הסכום לא ישמש לתשלום שייקבע בתביעות שיוגשו על ידי המשפחות, בהנחה שאלה יוגשו בשלב מסויים, אלא יועברו אליהן בכל מקרה, בנוסף לפיצוי העתידי בתביעות האמורות. החברה הבהירה כי הסכום שיועבר למשפחות לא יפגע באף זכות משפטית שיש להם נגדה בתביעות עתידיות.

"אנחנו בבואינג מצטערים מאד על האובדן הטראגי של אלה שנספו בשתי התאונות, והם ימשיכו להיות בלב כולנו עוד שנים רבות", אמר היום מנכ"ל ויו"ר החברה דניס מולינבורג (Dennis Muilenburg) בהצהרה על העברת הפיצוי.

"אנו מלאי הבנה לאובדן שחוות המשפחות והחברים הקרובים של הנוסעים שנספו ומקווים שהושטת היד הזו תסייע לנחם אותם", אמר עוד המנכ"ל, שהוסיף: "אנו מתמקדים בלהרוויח מחדש את האמון והביטחון של הלקוחות שלנו ושל ציבור הנוסעים בחודשים הבאים".

בשלב זה עדיין לא ברור מתי יחזרו מטוסי 737 מסדרת מאקס לטיסות סדירות, ובשלב זה החלטת הרגולטורים המרכזיים בעולם לקרקע את המטוסים עדיין עומדת בעינה. לפי בדיקות שנערכו בחברת התעופה, מערכת הייצוב שהותקנה במטוסים גרמה להתרסקות ובואינג הודיעה שהיא יכולה לפתור את הבעיה באמצעות תוכנה חדשה שפיתחה שתגביל את הכוחות של המערכת. אך לפני כשבועיים פורסם שבדיקות שנערכו בבדיקות סימולטור חשפו מעבד פגום בתוכנה הבעייתית, ובעקבות דיווחים אלה נראה שייקח עוד זמן עד למציאת פיתרון מספק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות