אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחמם המירוץ על סוגת: קרן פורטיסימו מתמודדת על העסקה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מתחמם המירוץ על סוגת: קרן פורטיסימו מתמודדת על העסקה

פורטסימו נחשבת עתה למתמודדת מובילה, מול קבוצת המשקיעים שגיבש מנכ"ל סוגת ז'יל גמון; לאומי פרטנרס מנהל עבור בעלת השליטה בסוגת את הליך המכירה

04.07.2019, 14:34 | חזי שטרנליכט

מתחמם המירוץ לרכישת חברת סוגת ועתה מתברר שגם קרן פורטיסימו נמנית על הרוכשים הפוטנציאליים - כך נודע ל"כלכליסט".  על יצרנית הסוכר והאורז מתמודדים גם  המנכ"ל של סוגת, ז'יל גמון, העומד בראש קבוצת משקיעים, וכן חברה נוספת. מפורטיסימו לא נמסרה תגובה.  

קראו עוד בכלכליסט

בהתמודדות על רכישת סוגת נרשמה השבוע התפתחות משמעותית, לאחר שחברת סנו פרשה מפתיע מהמירוץ. סוגת נשלטת על ידי חברת ED&F MAN הבריטית, ולאומי פרטנרס מנהלת עבורה את תהליך המכירה. 

קרן פורטיסימו היא קרן השקעות פרטית שמשקיעה בטכנולוגיות ובתעשייה. הקרן משקיעה בחברות פרטיות, ציבוריות, מבצעת פיצולי פעילות (ספין-אוף) ונמצאת בקשר עם בעלי מניות שמעוניינים למכור את חלקם בחברות.

מהדו"חות השנתיים של קרן פורטיסימו ל־2018 עלה שהקרן השלישית שהקימה רשמה תשואת IRR מרשימה של 20%. הקרן השלישית של פורטיסימו שהוקמה ביולי 2012 קיבלה התחייבויות השקעה של 265 מיליון דולר שמהם כבר קראה לרוב (93%) הכסף, 244.8 מיליון דולר, וחילקה בחזרה למשקיעים 100.6 מיליון דולר (41.1% מההתחייבות).

את הקרן הקים ומוביל יובל כהן שניהל בעברו חברות הייטק והיה בכיר בתעשיית ההון סיכון. בין ההשקעות של פורטיסימו בעבר נמצאות קורנית דיגיטל שהונפקה, סודה סטרים שנמכרה בשנה שעברה לפפסיקו באקזיט של מעל ל-3.2 מיליארד דולרים וחברות נוספות.

סוגת היא יצרנית מזון שעוסקת בעיקר בייצור מזון פשוט (קומודיטי) כגון סוכר, אורז ורכיבי בישול נוספים. המחזור השנתי שלה ב-2018 מוערך במעל ל-400 מיליון שקל ויש לה פעילות קמעונאית עניפה, וגם נוכחות ישירה מול הצד של תעשיית המזון והמטבחים המוסדיים הגדולים.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות