אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי כחודשיים: אורי יהודאי ביקש לסיים את תפקידו כיו"ר חברת הקנאביס שדה צילום: סיון פרג'

פרסום ראשון

אחרי כחודשיים: אורי יהודאי ביקש לסיים את תפקידו כיו"ר חברת הקנאביס שדה

המשקיעים בשדה טוענים בתביעה שהגישו לביהמ"ש כי הצטרפותו של יהודאי, מנכ"ל פרוטרום לשעבר, לחברת הקנאביס היתה "אחד הגורמים המשמעותיים לכניסתם להסכם ההשקעה"; הם צירפו התכתבות וואטסאפ בה כותב כביכול יהודאי כי "ראיתי דברים שאסור שיהיו"

04.07.2019, 16:11 | צלי גרינברג

אורי יהודאי, מנכ"ל פרוטרום לשעבר ומי שהוביל את חברת תמציות הטעם והריח למכירה לענקית האמריקאית IFF תמורת 6.4 מיליארד דולר, ביקש לסיים תפקידו בחברת הקנאביס שדה אחרי כחודשיים בתפקיד - כך לפי תביעה בסך 3 מיליון יורו שהגישו המשקיעים בשדה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד החברה ובעליה, עמית שדה.

התביעה הוגשה על ידי BH Sade Venture, חברה זרה שרשומה בדלאוור ארה"ב- ו-R.R Capital, הנמצאת בשליטתו של רן נוסבאום - מנהל־שותף בקרן פונטיפקס, שהשקיע כבר בחברת הקנאביס פנאקסיה.

בתביעה טוענים המשקיעים כי כניסתו של יהודאי לחברה היתה "אחד הגורמים המשמעותיים מבחינת התובעים לכניסתם להסכם ההשקעה". לדבריהם, יהודאי "הודיע באופן פתאומי, שהדהים את המשקיעים, כי בכוונתו לחדול מלשמש כיו"ר החברה וכי ברצונו לסיים את הסכם ההעסקה שנכרת בינו לבין החברה חודשים ספורים קודם לכן".

התובעים צירפו נספח ובו התכתבות וואטסאפ בין יהודאי לבין שדה; בהודעה שנכתבה תחת שמו של יהודאי נאמר כי "ראיתי דברים שאסור שיהיו ולא אקח בהם חלק ואחריות".

יהודאי הודיע על כניסתו לשדה רק לפני כחודשיים, ב-7 במאי. עימו היו צפויים להשקיע בחברה, בין השאר, יקיר גבאי, איל הנדל"ן הישראלי שגרנד סיטי שבשליטתו נסחרת בשווי של כ-8 מיליארד יורו בגרמניה; הקבלן בועז ישראל, ומני ויצמן. שלושתם אינם נמנים על התובעים.

אורי יהודאי , צילום: סיון פרג אורי יהודאי | צילום: סיון פרג' אורי יהודאי , צילום: סיון פרג

בתביעה נכתב כי המשקיעים פנו לחברה בדרישה להחזיר להם כספם כבר ב-20 ביוני, לאחר שיהודאי הודיע למנכ"ל כי אין בכוונתו לשמש יו"ר. על פי התביעה בעלי החברה הודיע למשקיעים כי אין בכוונתו להשיב להם כספם בשל התחייבויות לצדדים שלישיים וצורך בכספים בגין העסקה.

 

התובעים טוענים כי שדה "הבהיר אתמול (ד'), בהודעה ששלח ליהודאי, כי בלעדיו מוניטין החברה ייפגם קשות והיא תתקשה לגייס כספים ממשקיעים".

 

בהקשר זה הוכנס בתביעה ציטוט של שדה בו כתב ליהודאי: "אם נפעל יחד ואתה תרגיע את המשקיעים שאתה לא נעלם ומשאיר חברה עם מוניטין שבור וחוסר יכולת לגייס כסף, מאמין שנסיים היום". בין הדברים המצוינים בתביעה שיהודאי כתב לשדה, הוא קרא לו "בפעם האחרונה להתעשת ולעשות כל מאמץ להגיע להבנה היום עם קבוצת המשקיעים שהשקיעו כסף לאחרונה".

 

שדה, הפועלת באמצעות אשכול חברות ממשרדיה בנס ציונה, מתמחה בכל שרשרת החקלאות הרפואית - מגידול הצמח, דרך המעבדה עד בית המרקחת. בראשית דרכה עסקה החברה ביוזמות מחקר בשיתוף עם המכון הוולקני בתחומי פיתוח זני קנאביס וגנטיקה, אולם מאז הרחיבה את פעילותה גם לשיתופי פעולה בינלאומיים. לחברה יש מתקן גידול קנאביס במקדוניה, שפועל זה כשנה, אולם עתידו אינו ברור, כמו־גם עתיד עסקיהם של יתר המגדלים הישראלים במדינה זו. שדה מחזיקה גם בחברה־בת לייצור תרופות בשם פלנטקס (Plantex), ופועלת להקמת מתקן בקיבוץ חצור, שיכלול מעבדת פיתוח, מתקן גידול וחממות.

 

כניסת יהודאי לחברה היתה אמורה לסייע לבעליה להנפיקה בעוד כשנה־שנתיים בבורסה זרה, ככל הנראה בקנדה או בארה"ב.

בכנס שוק ההון של כלכליסט שהתקיים אתמול, אמר יהודאי כי "כמו פסטיבל מספרי הסיפורים של הקנאביס, גם סיפורי שיעור האבטלה הנמוך הם מעשיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות