אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום פיטורי ענק: ארקיע תנהל עם העובדים מו"מ על תוכנית התייעלות צילום: ארקיע

במקום פיטורי ענק: ארקיע תנהל עם העובדים מו"מ על תוכנית התייעלות

החברה הודיעה כי תמנע מפיטורי העובדים שקבעה בהמשך להחלטה על סגירת שדה דב - כעת כל עובדי החברה שהוצאו לחופשה יחזרו לעבודתם ויקבלו תשלום מלא על העדרותם; זאת לצד התכנסות נציגי ההסתדרות, ועד עובדי ארקיע והנהלת החברה לתכנן תוכנית התייעלות חדשה

04.07.2019, 17:15 | תומר הדר

חברת ארקיע הודיעה כי היא תבטל את פיטורי העובדים שהיו מתוכננים כתוצאה מיישום ההחלטה על סגירת שדה דב. הנהלת החברה הודיעה היום (ה) לאחר משא ומתן עם נציגות העובדים, כי תנהל עימן באופן מיידי משא ומתן על תוכנית התייעלות והבראה לחברה.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, העובדים יחזרו לעבודה סדירה החל מיום ראשון הקרוב, ויקבלו תשלום מלא בגין ימי החופשה הכפויה אליה הוצאו בתאריכים 1-4.7.19. 

מטוס ארקיע , צילום: ארקיע מטוס ארקיע | צילום: ארקיע מטוס ארקיע , צילום: ארקיע

   

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "ההסתדרות לא תקבל הליכים חד-צדדיים של פיטורי עובדים ללא הידברות, על אחת כמה וכמה כאשר ישנו הסכם חתום על העברת העובדים לנתב"ג. על כן אני מברך את החלטת הנהלת ארקיע להתעשת ולחזור בה מההחלטה ולהיכנס עמנו למו"מ לצורך ביצוע משותף של ייעול החברה.

"אני מודה ליו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי על הנחישות והחתירה למציאת פתרון למשבר וכן לעובדי ארקיע ולעומדת בראשם יו"ר הוועד עליזה בלאיש על עמידתם האיתנה במאבק על ביטחונם התעסוקתי ופרנסתם".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי: "כמו שדרשנו מההתחלה, הליכי הפיטורים יבוטלו, העובדים יחזרו לעבודה ויקבלו תשלום מלא על הימים שהופחתו להם. כך היה צריך לנהוג מההתחלה, בדרך מכובדת של יחסי עבודה הוגנים והגונים, שתאפשר לצדדים לשבת ולהידבר על הדברים ועל הצורך של החברה בהתייעלות – לפני שנוקטים בצעדים דרקוניים".

יו"ר הוועד הארצי של עובדי ארקיע, עליזה בלאיש: "המאבק שלנו נשא פרי הודות לפעילותו של יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי והגיבוי של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. נמשיך לקיים מו"מ אינטנסיבי עם החברה ומצפים שהיא תיקח אחריות ותדאג לכך שהעובדים המסורים שלה ימשיכו לעבוד בה כפי שצריך להיות ובהתאם להסכם הקיבוצי".

ניר דגן, מנכ״ל קבוצת ארקיע: "החברה ונציגות העובדים סיכמו להיכנס למו״מ מזורז על הכנתה וביצועה של תכנית הבראה לרבות הצורך בצמצום כוח האדם. ״אני שמח על הבנתה של ההסתדרות כי ארקיע זקוקה לתכנית הבראה שכזו ועל הנחיותיה לנציגות העובדים כי תיכנס למו״מ מזורז להכנת תכנית כאמור. אנו משוכנעים שעובדי ארקיע שהם גם שותפים בחברה יהיו שותפים גם בתהליך ההתייעלות״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות