אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות העלאת מס הקנייה: צניחה ביבוא טבק לגלגול, עלייה בסיגריות צילום: תומריקו

בעקבות העלאת מס הקנייה: צניחה ביבוא טבק לגלגול, עלייה בסיגריות

לפי נתוני רשות המסים, ביוני נרשמה צניחה של 47% ביבוא טבק לגלגול, ועלייה של 15.3% ביבוא סיגריות; עוד עולה כי בחודש שחלף נרשמה צניחה של 38.1% ביבוא מכוניות - על רקע כניסתו לתוקף של מתווה המס הירוק באפריל

04.07.2019, 19:42 | תומר הדר

החלטת שר האוצר משה כחלון להעלות את מס הקנייה על טבק לגלגול לא גרמה למעשנים לוותר על ההרגל, אלא החזירה אותם לסיגריות רגילות.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, ב-21 בפברואר נכנסה לתוקף העלאת מס הקנייה על טבק לסיגריות לגלגול. לפי רשות המסים, בינואר-מרץ ירד היקף יבוא הסיגריות שאינן מגולגלות - אך לאחר העלאת המס על הטבק לגלגול שבו המעשנים לסיגריות רגילות.

כך, לפי נתוני רשות המסים שפורסמו היום, ביוני נרשמה צניחה של 47% ביבוא טבק לגלגול ביחס ליוני 2018. במקביל נרשמה עלייה של 15.3% ביבוא סיגריות רגילות. בסך הכל, מתחילת השנה ירד היקף יבוא ה טבק ב 32.8%. מסיכום הנתונים עולה כי סה"כ ערך כלל היבוא בחודש שעבר הסתכם בכ – 5.9 מיליארד $ - ירידה של 1.8% לעומת ערך היבוא ביוני 2018.

עוד עולה מהנתונים כי ביוני 2019 יובאו ארצה 13,306 רכבים פרטיים, צניחה של 38.1% לעומת החודש המקביל אשתקד - כך עולה מנתוני רשות המסים.

טבק לגלגול, צילום: תומריקו טבק לגלגול | צילום: תומריקו טבק לגלגול, צילום: תומריקו

מתחילת השנה יובאו ארצה 145,836 רכבים פרטיים, ירידה של 2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ואולם השנה התפלגות היבוא לפי חודשים היתה חריגה, בעיקר עקב כניסתו לתוקף של מתווה המס הירוק, באפריל. כזכור, רשות המסים הודיעה על שינוי בשיטת חישוב מס הקנייה בינואר - מה שייקר את רוב הרכבים המשווקים בישראל, כאשר השינוי נכנס לתוקף ב-1 באפריל. 

כתוצאה מכך, יבואני הרכב הכניסו ארצה מעל 100 אלף מכוניות עד 1 באפריל, ושחררו אותן מהמכס. כלומר, חלק ניכר מן המכוניות שנמכרות כעת לציבור עשויות להיות מכוניות ששוחררו ממכס טרם ה-1 באפריל - אך נמכרות במחירי "אחרי ה-1 באפריל".

עוד עולה מנתוני רשות המסים כי בינואר-יוני נרשמה עלייה בהיקף היבוא של מוצרי החשמל הלבנים. כך, יבוא מקררים עלה ב-12.9%, יבוא מכונות כביסה זינק ב-31.9%, יבוא מייבשי כביסה ניתר ב-19.4%, ויבוא מדיחי כלים גדל ב-10.3%.

במקביל, שינויים החלים בתחום האלקטרוניקה והמעבר לצריכת תוכן אינטרנטי השפיעו באופן ניכר על היקפי יבוא מוצרי האלקטרוניקה הבידורית. כך, ביוני ירד היקף יבוא מכשירי ה-DVD בשיעור של 22.4%. מתחילת השנה ירד היקף יבוא הטלויזיות ב-17.4% והיקף יבוא מכשירי ה-DVD צנח ב-22.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תל אביב
הלוביסטים של הסיגריות הרגילות - נמאס להם מתחרות, הלכו לפודל של ביבי, פחלון והנה, סידר להם כסף. מזל שיש את מי לדפוק ולעשוק. איזה חצוף אני, איך זה שבמקום לסבסד פרזיטים חרדים או מחבלים שעושים תואר בכלא אני רוצה לעשן בכסף שאני עומל ומזיע עבורו? באמת שאין גבול לחוצפה הישראלית.
חילוני  |  22.07.19
3.
חייב לבדוק את ענין הטבק לעומק מלא שוחד
רוב האנשים שקונים טבק זה אנשים שאין להם כסף לקנות סיגריות ( אבל מכורים) לצערם ויעדיפו לקנות טבק אפילו במקום אוכל ראו שאנשים חכמים כשעברו לטבק במקום סיגריות אז העלו את הטבק בשיביל שיחזרו לסיגריות וזה הצליח ממלא שוחד שם וזה לא פייר שהמדינה שלנו כמעט הכי יקרה בעולם כמעט בכול דבר .
מני  |  05.07.19
2.
הרגתם אותנו עם המיסים
חשמל ,מים, דלק והגרזן בטבק והסיגריות. לא יודע באמת איך אפשר יהיה לשרוד אחרי הבחירות שהמיסים עוד יעלו, החיים כאן בגללכם הפכו לבלתי נסבלים. הכל כשר ברוח הפופוליזם, עישון מזיק נעלה מיסים, דלק מזהם נעלה מיסים, הפחם מזיק נעלה את המס נחייב אותכם לרכוש גז במחיר הכי גבוהה בעולם ותשלמו יותר בחשמל. דייי זה מטורף!!!
מעשן  |  04.07.19