אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל עריאן: "נסחפנו. השוק מצפה ליותר מדי הורדות ריבית השנה" צילום: בלומברג

אל עריאן: "נסחפנו. השוק מצפה ליותר מדי הורדות ריבית השנה"

היועץ הכלכלי הראשי של אליאנס: "נסחפנו אם אנחנו חושבים שיהיו עוד שלוש הורדות ריבית עד סוף השנה". להערכתו, הפד יוריד את הריבית ברבע אחוז בסוף החודש

06.07.2019, 15:04 | שירות כלכליסט

השוק מצפה ליותר מדי הורדות ריבית מצד הבנק הפדרלי השנה, כך אמר הכלכלן מוחמד אל-עריאן אתמול. "אנו, בהיותנו בסיס השוק, נסחפנו קצת – נסחפנו אם אנחנו חושבים שיהיו 50 נקודות בסיס ביולי, שיהיו עוד שלוש הורדות ריבית עד סוף השנה", כך אמר אל עריאן ל-CNBC. "אולי תהיה אחת ביולי, אולי שתיים, אבל זהו זה".

קראו עוד בכלכליסט

דבריו של היועץ הכלכלי הראשי של אליאנס נאמרו בהמשך לדו"ח תעסוקה חודשי טוב מהצפוי. לכלכלה האמריקאית נוספו 224 אלף משרות ביוני, כך על פי מידע של משרד הסטטיסטיקה של התעסוקה שפורסם אתמול, וזאת לאחר שכלכלנים שנסקרו ע"י דאו ג'ונס צפו תוספת של 165 אלף משרות בלבד.

מניות רבות רשמו ירידות בעקבות פרסום הדו"ח, עקב החשש שהמספר הגבוה יוביל לוויתור של הבנק הפדרלי על הורדות ריבית שתכנן. אל עריאן היה יותר שורי לגבי הכלכלה האמריקאית לעומת מספר אנליסטים בכירים אחרים, ואמר ל-CNBC שהמדינה לא תחווה מיתון השנה או ב-2020 כל עוד הבנק הפדרלי יימנע מלקבל החלטות שגויות.

מוחמד אל עריאן, צילום: בלומברג מוחמד אל עריאן | צילום: בלומברג מוחמד אל עריאן, צילום: בלומברג

"אני חושב שנקבל הורדה של 25 נקודות בסיס החודש. אני חושב שהדבר הנכון לעשות זה להגדיר את זה כ"הורדת ריבית ליתר ביטחון" (insurance rate cut)". הכלכלה אינה בצרות. דוח התעסוקה של היום הוא למעשה חדשות טובות מאוד בשביל הכלכלה, וגם עבור השווקים בטווח הארוך", כך אל עריאן.

אל עריאן אמר שהאיתותים הקודמים של הבנק הפדרלי בנוגע להורדה עשויים להתממש. "הם לא יכולים לסתור את עצמם שוב", אמר אל אריאן. הפגישה הבאה של ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי אמורה להתקיים ב-30 וב-31 ביולי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות