אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר חקר את מנכ"ל הדסה ובכירים נוספים על תשלום שכר חריג לרופאים צילום: אלכס קולומויסקי

האוצר חקר את מנכ"ל הדסה ובכירים נוספים על תשלום שכר חריג לרופאים

חקירת האוצר נוגעת לרופאים שגויסו לבית החולים ב-2017, לאחר התפטרותם של שישה רופאים בכירים ושלושה מתמחים במחלקה ההמטו-אונקולוגית המטפלת בילדים החולים בסרטן. הדסה: "האשמות שווא"

06.07.2019, 16:29 | שירות כלכליסט

הממונה על השכר באוצר חקר לאחרונה את מנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין ובכירים נוספים בבית החולים. במסגרת החקירה, נבדק חשד לתשלום שכר גבוה באופן חריג לרופאים שגויסו לבית החולים.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ברופאים שגויסו להדסה, על רקע ההתפטרות הדרמטית של שישה רופאים במחלקה ההמטו-אונקולוגית ילדים בראשות פרופ' מיקי וינטראוב בחודש יוני 2017.

הרופאים התפטרו מעבודתם יחד עם שלושה מתמחים במחלקה. זאת, על רקע חילוקי דעות ביניהם לבין פרופ' רוטשטיין, על רקע שינויים שביקש לבצע במחלקה, וגרמו לטענת הרופאים להרעה משמעותית בתנאי החולים שלא איפשרה לטפל בהם כיאות.

הורים מפגינים נגד שר הבריאות בפרשת ההתפטרות של רופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה ב-2017 הורים מפגינים נגד שר הבריאות בפרשת ההתפטרות של רופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה ב-2017 הורים מפגינים נגד שר הבריאות בפרשת ההתפטרות של רופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה ב-2017

מהדסה נמסר בתגובה: "מזה כשנתיים פועלת מחלקה המטו-אונקולוגית לתפארת בהדסה עין כרם, המטפלת במסירות בילדי ירושלים. נסתתרה בינתם של אנשי האוצר כאשר זימנו לחקירה באזהרה את בכירי הדסה ובראשם את המנכ״ל בשל האשמות שווא. כזכור ביוני 2017 נטשו כל הרופאים הבכירים את מטופליהם בהדסה כדי לפתוח מחלקה לסרטן בילדים בשערי צדק. במלאות שנתיים לארוע ניגשו חוקרי יחידת הממונה על השכר לברר את ההאשמות השקריות והמגוכחות, שהדסה שילמה שכר חריג לרופאים שהתגייסו להציל את הילדים ממוות.

"צריך לזכור כי בשנתיים האחרונות פרחה המחלקה לטיפול בסרטן בילדים בהדסה והמחלקה להשתלת מח עצם שאף הגיעה להישגים בינלאומיים נפלאים ואף השתילה מספר שיא של ילדים בהצלחות מעולות. מסתבר שהמדינה שלנו לא יודעת להעריך ניהול נכון ואיכותי ומעדיפה לפעול הפוך, בניגוד לכל היגיון, וזאת המדליה שמקבלת הדסה ומנהליה על שלוש שנים של מהפך ובניית הדסה חדשה למופת".

משרד האוצר בתגובה: "אין בכוונתנו להתייחס לתוכן החקירה או לתוכן עדויות הנחקרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מה חשבתם שהרופאים שהגיעו בקריאת חירום לא ידעו להתמקח?
כל בר דעת מבין שהרופאים שהוזנקו למחלקה הריקה בהדסה ידעו למנף את דרישות השכר שלהם שצדיקו את המעבר מתל השומר. לרוטשטיין לא היה ברירה אז הוא שילם... הכותרת של אתמול היה שהוא חתך לרופאים אחרים יותר מדי כדי להמשיך ולקצץ בגירעון.. מעניין מה הכותרת של מחר חתך יותר מדי חתך לא מספיק חתך עקום... אולי כדאי להרים את הכפפה ולעשות כתבה של מה השתנה בהדסה אחרי 4 שנים שהוא שם חותך או לא חותך.. ואז נדע אם הוא טוב או לא
עוז  |  07.07.19
לכל התגובות