אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה פיתוח נמכרו ב-26 מיליון שקל צילום: אלעד גרשגורן

הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה פיתוח נמכרו ב-26 מיליון שקל

הסתיים הסכסוך על הווילות של בעלי רשת האופנה שקרסה. מתוך התמורה שהתקבלה, 11 מיליון שקל יעברו לבנק מזרחי טפחות ו–5.8 מיליון שקל יגיעו לקופת פשיטת הרגל של מיכה ויעקב הוניגמן

07.07.2019, 06:53 | ליטל דוברוביצקי

הסכסוך על הווילות של הבעלים לשעבר של רשת האופנה הוניגמן בהרצליה פיתוח הסתיים, עם מכירת הבתים על ידי כונסי נכסים בסכום כולל של כ־26 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בהליך גישור שהסתיים הושג הסכם שנחשף עתה, ועל פיו 11 מיליון שקל מתמורת המכירה יועברו לנושה בנק מזרחי טפחות. עוד עולה מהסכם הגישור שעו"ד נדב לב, הנאמן לנכסי הבעלים לשעבר של רשת הוניגמן, יעקב ומיכה הוניגמן, יקבל לקופת פשיטת הרגל סכום של כ־5.8 מיליון שקל.

8 מיליון לנשים

הנשים של הבעלים לשעבר של הרשת, דבורה וענת הוניגמן, גם יקבלו סכום מתמורת המכירה: דבורה הוניגמן תקבל כ־4 מיליון שקל וענת הוניגמן כ־3.8 מיליון שקל.

הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה שנמכרו כעת, צילום: יאיר שגיא הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה שנמכרו כעת | צילום: יאיר שגיא הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה שנמכרו כעת, צילום: יאיר שגיא

על הבתים של החייבים ונשותיהם בהרצליה פיתוח נרשמה משכנתה, בעקבות הלוואות שבנק מזרחי טפחות נתן לחייבים. לאחר בקשת הבנק לממש את הבתים, דבורה הוניגמן התנגדה. כעת, לאחר הליך הגישור, סוכמה חלוקת התמורה.

הנאמן עו"ד לב ועו"ד אורי גאון, שמייצג את הבנק, מונו כבעלי תפקיד לצורך מימוש בתי המגורים (דו־משפחתי), וכחלק מהסכם הגישור הוסכם כי שכר טרחתם בגין פעילותם זו יעמוד על 350 אלף שקל.

ביום חמישי הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל־אביב הודעה בדבר כריתת הסדר גישור ובקשה למתן תוקף של פסק דין. הליך הגישור התקיים אצל המגשר השופט בדימוס עדי זרנקין, ובסיומו חתמו הצדדים (בנק מזרחי, בעלי הרשת לשעבר ונשותיהם והנאמן לנכסי החייבים, עו"ד לב) על הסכם גישור. בית משפט טרם אישר ההסדר.

לאחר מכירת הבתים, הכוללים גם בריכות שחייה, נותר לחלוקה סכום נטו של כ־24.6 מיליון שקל, כך עולה מהבקשה. בית אחד נמכר בכ־13.2 מיליון שקל והשני ב־12.7 מיליון שקל.

רשת האופנה הוניגמן נכנסה בשנה שעברה להקפאת הליכים, לאחר שצברה חובות של כ־230 מיליון שקל ומונו לה שלושה נאמנים (רו"ח בועז גזית, עו"ד קרן רייכבך סגל ועו"ד פיני יניב). בעלי הרשת לשעבר יעקב ומיכה נכנסו להליך פשיטת רגל ומונה נאמן לנכסיהם. את דבורה הוניגמן ייצג עו"ד ליאור דגן. את ענת הוניגמן ייצג עו"ד אלון קזיוף ואת יעקב ומיכה הונגמן ייצג עו"ד שאול קוטלר.

עו"ד לב, הנאמן לנכסי האחים הוניגמן, מסר בתגובה: "הסדר הגישור הוא תוצאה של הליך משפטי מורכב שבסופו הצלחנו להשיא ערך מיטבי בסך של כ־6 מיליון שקל עבור הנושים הבלתי מובטחים של האחים הוניגמן. טובת הנושים לנגד עינינו בניהול הליך פשיטת הרגל, ולאור עיקרון זה נמשיך לפעול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות