אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גייטס: "סטיב ג'ובס היה מכשף, אני הייתי רק קוסם קטן" צילום: בלומברג

ביל גייטס: "סטיב ג'ובס היה מכשף, אני הייתי רק קוסם קטן"

כך אמר המיליארדר על מי שהיה מייסד ומנכ"ל אפל בפינה בנושא מנהיגות שתשודר היום ב-CNN; עוד אמר ש"טרם פגשתי עוד אדם שמשתווה לג'ובס במונחי גילוי כשרונות, הנעת הכשרונות האלה, וחוש טעם שיודע מתי העיצוב עובד או לא עובד"

07.07.2019, 11:14 | שירות כלכליסט
סטיב ג'ובס היה ייחודי ביכולתו "להתאבד" על החברה שלו ולהפוך אותה לבעלת הערך הגבוה בעולם - בין היתר על ידי "הטלת כישופים", כך אומר המיליארדר ביל גייטס.

קראו עוד בכלכליסט

גייטס דיבר על ג'ובס, שהיה אחד ממייסדי אפל ושימש כמנכ"ל החברה עד שהלך לעולמו מסרטן הלבלב ב-2011, בפינה בנושא מנהיגות שתשודר היום ב-CNN.

ביל גייטס מייסד מיקרוסופט , צילום: בלומברג ביל גייטס מייסד מיקרוסופט | צילום: בלומברג ביל גייטס מייסד מיקרוסופט , צילום: בלומברג

"אני הייתי כמו קוסם זוטר, בזמן שהוא היה מטיל כשפים, וראיתי אנשים מהופנטים מכך, אבל בגלל שבכל זאת הייתי קוסם בעצמי, הכשפים לא עבדו עליי", כך אמר גייטס, האיש השני הכי עשיר בתבל, על פי תמלול של הפינה שלו שהופץ ע"י הרשת. "טרם פגשתי עוד אדם שמשתווה לג'ובס במונחי גילוי כשרונות, הנעת הכשרונות האלה, וחוש טעם שיודע מתי העיצוב עובד או לא עובד".

גייטס אמר שאפילו כשג'ובס נכשל, זו הייתה הצלחה, והזכיר את השקת המחשב של NeXT ב-1988, מחשב ש"נכשל לגמרי, שהיה ממש שטות, אך ג'ובס עדיין היפנט את האנשים האלה". NeXT חדלה מלייצר חומרה חמש שנים מאוחר יותר, וב-1996 נקנתה ע"י אפל.

סטיב ג סטיב ג'ובס. "היה מכשף" סטיב ג

בעוד שלמנהיגים קל "לחקות את הצדדים הרעים של סטיב, הוא הביא עם הקשיחות שלו כמה דברים מאוד חיוביים," אמר גייטס, שתיאר את ג'ובס כמישהו שידע גם להתנהג בצורה מכוערת במצבים מסוימים.

בנוגע לתרבות שעזר ליצור במהלך שנות ה-70, גייטס אמר שאת החברה שלו הרכיבו "מספר אנשים שבחרו את עצמם והיו בעיקר גברים, אני מודה, וכן – היינו די קשים זה עם זה. ואני חושב שלפעמים גם הגזמנו עם זה".

סטיב ג סטיב ג'ובס ביל גייטס 1991 | צילום: גטי אימג'ס סטיב ג

גייטס, שהוא היום פילנטרופ המחזיק בהון של 107 מיליארד דולר, על פי בלומברג, אמר גם שהוא "כבר לא משתגע על כל פרט" כמו בעבר, אך הודה שהוא מוצא את עצמו צולל עמוק מדי לפרטים בדברים הקשורים לקרן ביל ומלינדה גייטס שהקים ב-2000.

"מטרותיה העיקריות של הקרן הן מלחמה בעוני ושיפור שירותי הבריאות ברחבי העולם. "אני עדיין יכול לרדת לפרטים ולומר: "היי, העיצוב הזה יקר מדי. זה לא יקרה. אנחנו לא משקיעים בזה יותר כסף", כך אמר גייטס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
באמת מדהים ומוזר
באמת הטכנולוגיה זו מכונת כישוף מדהימה איך שהיא מהפנטת מזכיר את הארי פוטר לראות איך אנשים צמודים לפלאפון שלהם. עלו על זה ומתחו ומיקסמו יבשות ועולם. זו האליטה הזו מארצות הברית הבינה איזה כח עצום מטורף נימצא ביד שלה שיכול לחצות יבשות לעלות על עמים וגזעים ולהחליף אלוהים. אזהו שלא באמת. אי אפשר להחליף אלוהים. הנביא דניאל חזה את זה הקרן המשונה שמיתגרה באלוהים ורוצה להחליף אותו
אני  |  07.07.19
5.
סטיב גובס האיש ששינה את עולמנו
הרבה דברים נכתבו על סטיב... כנראה הרבה דברים נכונים... והרבה יותר... לא נכונים.סופו של יום הוא היה חולם ששינה את פני האנושות כפי שהיא נראית כיום.... כל החיים שלנו סובבים סביב הפון והאפליקציות שבתוכו.. כל מושג ה Office השתנה לחלוטין.... כל מושג ה מוסיקה שנימצאת איתנו ברמה של מאות ואלפי שירים במכשיר הנישא... הזוי אבל אנשים לא זוכרים שאת הטאבלט גובס הביא לעולם... תינוקות בני שנה לומדים איתו היום.... בקיצור אולי אדם עם אופי בעייתי... אבל גאון טכנולוגי... אולי מנהיג טכנולוגי...
איציק  |  07.07.19
לכל התגובות