אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת לא מוותרת להייטק האמריקאי, תטיל מסים חדשים צילום: אי פי איי

צרפת לא מוותרת להייטק האמריקאי, תטיל מסים חדשים

הבית התחתון בפרלמנט המדינה אישר מס של כ-3% על אמזון, פייסבוק וגוגל. מדובר בסנונית ראשונה שעשויה לבשר גל חקיקות דומה ברחבי אירופה; בבריטניה כבר הועלתה חקיקה שכזו, שצפויה לזכות בתמיכת המועמד המוביל לראשות הממשלה

07.07.2019, 11:58 | רפאל קאהאן
הבית התחתון הצרפתי אישר בסוף השבוע הצעת חוק שכוללת מיסוי של כ-3% על הכנסות חברות אינטרנט כאמזון, פייסבוק וגוגל במדינה. מדובר אמנם במס בהיקף קטן יחסית למס החברות או למס ההכנסה המקומי, אך הוא מהווה סנונית ראשונה של מה שעשוי להפוך לגל חקיקה בכל אירופה.

קראו עוד בכלכליסט

הרעיון למיסוי הפעילות המקומית של חברות האינטרנט עלה לפני מספר שנים; עד כה בריטניה היתה המדינה בה הרעיון קודם בכל הכוח, כאשר על פי הערכות יזכה לתמיכת בוריס ג'ונסון, המועמד המוביל לראשות הממשלה.

נשיא צרפת, עמנואל מקרון, צילום: בלומברג נשיא צרפת, עמנואל מקרון | צילום: בלומברג נשיא צרפת, עמנואל מקרון, צילום: בלומברג

גוגל, פייסבוק ואמזון פועלות באופן מקומי במדינות אירופה השונות, אך בזכות סדרה של תיאומי מס שכוללים שימוש בכתובת מטה באירלנד למשל, הצליחו במשך שנים להימנע מתשלום מס אמת. מדובר בבעיה שהיתה קיימת גם בארה"ב עד שהממשל עצר זאת דרך חקיקה שהכריחה לא מעט מהחברות להחזיר למדינה כסף שהיה מופקד בחשבונות בחו''ל.

על פי הערכות הממשלה הצרפתית, המס החדש צפוי להכניס לה כ-560 מיליון דולר. הוא יושת על חברות שלהן הכנסות מפעילות גלובלית של יותר מ-844 מיליון דולר או הכנסות בצרפת של יותר מ-28 מיליון דולר. הצעת החוק הבריטית צפויה להשית מס של כ-2% שלפי החישוב צפוי להכניס לאוצר הבריטי כ-500 מיליון דולר בשנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
בiOS הבא באייפון והאייפד עם אתה לוחץ פעמים על השורה התחתונה מהר יופיעו עד 3 שורות למטה
ואפשר למשל להעביר קבצים באייפד בין אפלקציות או באייפון האפלקציות הכי חשובות שלך גם בצורת מסך אפלקציות עם אפלקציות עגולות כמו באפל אם אפל תחשוב לעשות זאת. כאשר ניתן בכל מקרה לפתוח עד שלוש שורות באייפון למשל באייפון עם 12 אפלקציות, למשל אפלקציות חשובות. בקילר עיצוב. בiOS 14.
מנכ״ל אפל  |  08.07.19
לכל התגובות