אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברנד ממשיכה לחסל אחזקות: מוכרת את פלגז בשווי נמוך ב-54% מהקנייה צילום: אייל יצהר

ברנד ממשיכה לחסל אחזקות: מוכרת את פלגז בשווי נמוך ב-54% מהקנייה

חברת המתכות ממשיכה למכור פעילויות מפסידות, והתקשרה בהסכם עקרונות למכירת אחזקותיה בחברת מיכלי הדלק; ברנד מוכרת את החברה ב-20 מיליון שקל, אחרי שלפני שלוש שנים השלימה את רכישתה לפי שווי של 43.7 מיליון שקל

07.07.2019, 15:04 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נמשכים השינויים בחברת המתכות ברנד. החברה מחסלת את אחזקותיה בחברת פלגז, שלוש שנים לאחר שהשלימה את ההשתלטות עליה תוך ששילמה מחיר גבוה בהרבה מהיום.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שבראשה עומד היו"ר גלעד הלוי הודיעה למשקיעיה שהתקשרה בהסכם עקרונות לא מחייב למכירת אחזקותיה בפלגז, שמייצרת מיכלי דלק, צוברי גז ומיכלי לחץ, תמורת 20 מיליון שקל.

גלעד הלוי, צילום: אייל יצהר גלעד הלוי | צילום: אייל יצהר גלעד הלוי, צילום: אייל יצהר

באוקטובר 2016 השלימה ברנד את רכישת יתרת 40% בפלגז תמורת 17.5 מיליון שקל, כך שייחסה לפלגז שווי של 43.7 מיליון שקל. כעת היא מוכרת את כל אחזקותיה בפלגז בשווי נמוך ב-54% מזה שבו השלימה את ההשתלטות עליה.

לאחר המכירה תחזיק ברנד בפעילות המסורתית שלה ובחברת גרנד, ובכך תתכנס לתחום התעשייתי שאפיין אותה - ייצור, עיבוד והרכבה של מוצרי מתכות.

אם תושלם העסקה, החברה שקונה את פלגז תשלם לברנד מחצית מהתמורה במועד חתימת ההסכם. אם לא יתקבלו האישורים בתוך 90 יום מהחתימה, יבוטל ההסכם וברנד תשיב לקונה את התשלום הראשון בתוספת ריבית בשיעור שאינו מהותי.

אם יתקבלו האישורים בתוך 90 יום יועברו המניות של פלגז לקונה והיא תשלם לברנד את יתרת הסכום עד לסוף 2021, עם אפשרות להארכה בחצי שנה.

ברנד שנשלטת (66.7%) על ידי קרן KCPS עסוקה בסדרה של צעדי מכירת פעילויות מפסידות. לפני מספר שבועות מכרה החברה את אחזקתה בחברת כארמור - צעד שלנוכח ההפסדים הכבדים של כארמור הסב לברנד רווח חשבונאי של 3 מיליון שקל. שווי השוק של ברנד עמד הבוקר על 74.6 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות