אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בוורלי הילס 90210": שובו של הקאמבק צילום: Brian Bowen Smith/Fox

"בוורלי הילס 90210": שובו של הקאמבק

מה עושים שחקנים של סדרת נוער שהתבגרו ורוצים לחזור למסך? מפיקים סדרה שבה הם משחקים את עצמם מנסים להשתזף שוב באור הזרקורים. קבלו את ברנדה, ברנדון ויתר כוכבי “בוורלי הילס 90210” מודל 2019

08.07.2019, 08:17 | רותה קופפר

כשסדרת הנוער והקאלט “בוורלי הילס 90210” עלתה לאוויר לפני 28 שנים, רוב השחקנים שגילמו בה את בני העשרה כבר הספיקו לשכוח את ימי התיכון שלהם. המקרים הקיצוניים היו של גבריאל קרטריס, שגילמה את אנדריאה בת ה־16, אך היתה בת 29, ואיאן זירינג שגילם את התיכוניסט סטיב, והיה צעיר ממנה בשנה. לכן כשנודע השנה שצפויה גרסה עדכנית ל”בוורלי הילס”, היה ברור שעם כל הכבוד למושגי הגיל והנראות המעוותים של הוליווד, החבורה הזאת לא תוכל לגלם תיכוניסטים. 

קראו עוד בכלכליסט

במקור תיארה הסדרה את חייהם של התאומים ברנדה וברנדון וולש שמגיעים ממינסוטה הרחוקה והקרתנית, ומנסים להתערות בשכונה הכי נוצצת של החוף המערבי: בוורלי הילס.

כוכבי “בוורלי הילס 90210” לקראת עליית הסדרה מחדש בחודש הבא. יכולים לצחוק על עצמם כחולי פרסום וכמי שנתלים בתהילת העבר, תוך שהם קורצים לקהל שהם לא באמת כאלה, צילום: Brian Bowen Smith/Fox כוכבי “בוורלי הילס 90210” לקראת עליית הסדרה מחדש בחודש הבא. יכולים לצחוק על עצמם כחולי פרסום וכמי שנתלים בתהילת העבר, תוך שהם קורצים לקהל שהם לא באמת כאלה | צילום: Brian Bowen Smith/Fox כוכבי “בוורלי הילס 90210” לקראת עליית הסדרה מחדש בחודש הבא. יכולים לצחוק על עצמם כחולי פרסום וכמי שנתלים בתהילת העבר, תוך שהם קורצים לקהל שהם לא באמת כאלה, צילום: Brian Bowen Smith/Fox

את הסדרה הפיק ארון ספלינג. אז דבר ראשון הוא שיבץ בה באחד התפקידים הראשיים את בתו טורי ספלינג בתפקיד דונה; ודבר שני הוא החיל על הסדרה את כל מה שכל כך הצליח לו בהפקה קודמת שלו, “שושלת”: הסדרה תיארה את חייהם, אהבותיהם, צרותיהם, תככיהם, שנאותיהם והתפייסויותיהם של היפים העשירים, המפורסמים והמפונקים ממיקוד 90210.

מכיוון שהסדרה עסקה בבני נוער מדי פעם שובצו בה תכנים דידקטיים ושאלות של מוסר. זה לא הפריע למיליוני צופים בעולם, ובישראל של ראשית עידן הכבלים, להידבק למסך במשך עשר העונות שבהן חיוכי מיליון הדולר של ברנדון, ברנדה, דילן, קלי ושאר חבריהם נצנצו מהמסך.

גרסה מחודשת לסדרת הלהיט עלתה תחת השם המקוצר “90210” ב־2008 וירדה כעבור שנתיים, ובה כבר השתתפו כמה מכוכבי הגרסה המקורית, כמו ג’ני גארת שגילמה את קלי טיילור בתפקיד אמה של אחת הדמויות הראשיות. אותן סדרות רימייק לרוב לא צולחות במיוחד: הגרסה המחודשת של “מרפי בראון” היתה כישלון חרוץ ובוטלה לבסוף. ואילו “רוזאן” המחודשת, שהפרק הראשון שלה דווקא קבע שיאים של צפייה, התרסקה בגלל התבטאויות גזעניות של הכוכבת רוזאן בר.

פרק האיחוד ל”סיינפלד” בסדרה “תרגיע”. ניסיון להתבונן מלמעלה על תופעה, צילום: FOX פרק האיחוד ל”סיינפלד” בסדרה “תרגיע”. ניסיון להתבונן מלמעלה על תופעה | צילום: FOX פרק האיחוד ל”סיינפלד” בסדרה “תרגיע”. ניסיון להתבונן מלמעלה על תופעה, צילום: FOX

אז למה בכל זאת עושים אותן? הרצון לעשות רימייקים להצלחות עבר הוא הדרך של גופי הטלוויזיה המסורתיים להזכיר לקהל שהם עוד קיימים, וגם דרך לתת פרשנות מעניינת וחדשה למשהו שכבר הוכיח את עצמו.

ועדיין נותרת השאלה מי בכלל מתעניין בעוד פגישת מחזור של כוכבי בוורלי, ומה יקרה בה? הפתרון שנבחר - הפעם על ידי השחקנים שקידמו את הפרויקט הזה - הוא שגרסת שנת 2019 ל”בוורלי הילס 90210”, ובקיצור “BH90210” (שתעלה בשישה פרקים ב־7 באוגוסט בפוקס ואצלנו ב־yes דרמה וסטינג טי.וי), לא תהיה רימייק טיפוסי: כלומר השחקנים לא יגלמו את הדמויות שלהם מן העבר, אלא את עצמם כמי שמנסים ליצור סדרה מחודשת לזו שפרסמה אותם אי אז בשנות התשעים.

זו תהיה עוד סדרת מאחורי הקלעים - או סדרת “מטא” - כזו שמתבוננת מלמעלה על התופעה. כמו, אם להיתלות באילן גבוה במיוחד, העונה השביעית של “תרגיע” שבה הכוכב לארי דיוויד מנסה להפיק פרק איחוד ל”סיינפלד” בהשתתפות כוכבי הסדרה.

“רוזאן" 2018. רוב הרימייקים נכשלים, צילום: Adam Rose “רוזאן" 2018. רוב הרימייקים נכשלים | צילום: Adam Rose “רוזאן" 2018. רוב הרימייקים נכשלים, צילום: Adam Rose

סדרות המטא הללו נובעות מכמה מניעים: אחד הוא שיוצרים אוהבים לכתוב על עצמם, ויודעים שהעולם שלהם מסקרן לא פחות מזה של רופאים או עורכי דין. זה גם מאפשר כתיבה יותר אותנטית, בוגרת ומצחיקה. שחקנים אוהבים להשתתף בסדרות מהסוג הזה כי הם מוכיחים בכך שיש להם חוש הומור - הם יודעים להציג ולצחוק על עצמם כחולי פרסום, כאלה שזמנם חלף, וכמי שנתלים בתהילת העבר, תוך שהם קורצים לקהל שהם לא באמת כאלה.

גם הצופים נהיו מיומנים: הם מבינים ונהנים מהמטא. הם אוהבים סדרות על התעשייה, כי טלוויזיה היא חלק מהחיים שלהם. הם צופים בתוכניות ריאליטי על חיי הכוכבים כמו “משפחת קרדשיאן”, והיום הם מורגלים להתבונן לכאורה באחורי הקלעים של הכוכבים שלהם בעת שהם עוקבים אחרי חשבונות הטוויטר והאינסטגרם של הדמויות הנערצות עליהם.

בינתיים זולגים מההפקה פרטים שמוכיחים כי גם בסדרת המטא יש כר נרחב לדרמה. ראשית, כוחות הטבע פעלו: זמן קצר לאחר שנודע על הפרויקט לוק פרי, דילן מהסדרה המקורית (שלא אמור היה להשתתף בהפקה הנוכחית), מת במפתיע. כעת גם טרגדיה זו כנראה תשולב בסדרה החדשה. שנית נודע שמנהל הסדרה ושורה של תסריטאים ראשיים כבר התפטרו ממנה. השמועות הן שהעזיבה באה בעקבות התערבות יתר של שתיים מהשחקניות המובילות - האם אלה שוב ברנדה וקלי, הצ’ילבות הנצחיות שאף פעם לא ידעו להסתדר?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות