אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 חודשים לאחר ההסכם: סכסוך בין בעלי השליטה בלהב לקרן ג'נריישן צילום: חיים הורנשטיין, בועז אופנהיים

בלעדי לכלכליסט

10 חודשים לאחר ההסכם: סכסוך בין בעלי השליטה בלהב לקרן ג'נריישן

בספטמבר 2018 רכשה ג'נריישן 50% מחברת האנרגיה הירוקה של להב אל.אר; ואולם בעקבות חילוקי דעות בנוגע לאופן ניהול החברה, מנהלת הקרן מו"מ עם אלי להב ואיליק רוז'נסקי, בעלי השליטה, על פרידה

07.07.2019, 19:25 | גולן חזני
סכסוך בין אלי להב ואיליק רוז'נסקי, בעלי השליטה בלהב אל.אר. לבין קרן ג'נריישן שמנוהלת ע"י יוסי זינגר וארז בלשה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי 10 חודשים בלבד אחרי שג'נריישן קפיטל רכשה 50% מהחברה הבת של להב, להב הרים ירוקים, הפועלת בתחום האנרגיה הירוקה, תמורת הזרמה של כ-34 מיליון שקל לתוכה, שני הצדדים הסתכסכו ומנהלים מו"מ לפרידה. הרקע: חילוקי דעות מהותיים לגבי אופן ניהול החברה ומינוי בעלי תפקידים בה, לאחר שלאחרונה התפטר המנכ"ל תום שפרן.

לאחר העסקה בספטמבר 2018 נקבע כי להב אל.אר וקרן ג'נריישן יחזיקו בחלקים שווים בלהב הרים ירוקים לפי שווי של כ-68 מיליון שקל. להב רשמה רווח הון של כ-20 מיליון שקל, כתוצאה מהקצאת המניות.

 אלי להב ואיליק רוז אלי להב ואיליק רוז'נסקי | צילום: חיים הורנשטיין, בועז אופנהיים  אלי להב ואיליק רוז

עם הכספים שהוזרמו אליה, רכשה להב הרים ירוקים באופן מיידי (Back to Back) את השליטה בחברת סולגרין הציבורית, בתמורה לכ-39 מיליון שקל. סולגרין, כמו להב הרים ירוקים, פועלת בתחום ההפעלה של מתקני אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו-וולטאית.

ביום העסקה עלתה מניית סולגרין בכ-20% לשווי שוק של 37.7 מיליון שקל. כיום היא נסחרת בשווי 87 מיליון שקל, אחרי שבמרץ האחרון מוזגו להב הרים ירוקים וסולגרין לחברה של 329 תחנות פוטו וולטאיות והכנסות של 32 מיליון שקל בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות