אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנתיים: בזק תגייס אג"ח בהיקף 800-600 מיליון שקל

בלעדי לכלכליסט

אחרי שנתיים: בזק תגייס אג"ח בהיקף 800-600 מיליון שקל

בזק תנפיק שתי סדרות אג"ח: סדרה אחת תהיה שקלית ותישא ריבית של 4.1%, והשנייה צמודת מדד עם ריבית מקסימלית של 2.6%. המח"מ יעמוד על 8 שנים. האג"ח לא יהיו סחירות עד לפתרון שאלת נכס המס החבוי של החברה־הבת yes מול רשות ני"ע

08.07.2019, 07:30 | גולן חזני

אחרי הטלטלות שעברה מנסה חברת התקשורת בזק לחזור למהלך עסקים רגיל ולגייס מחר שתי סדרות אג"ח בהיקף של 800-600 מיליון שקל. זה יהיה גיוס האג"ח הראשון של החברה בשנתיים האחרונות. סדרת אג"ח אחת תהיה שקלית בריבית של 4.1%, והשנייה צמודת מדד בריבית מקסימלית של 2.6%. שתי הסדרות יהיו במח"מ של 8 שנים ואת הגיוס יובילו לאומי פרטנרס ולידר, כשמאחוריהן רוסאריו קפיטל וברק קפיטל. 

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס ייערך ללא תשקיף, כך שהאג"ח לא יהיו סחירות ולא יירשמו למסחר עד לפתרון הקונפליקטים של החברה מול רשות ניירות ערך, שמונעים את אישור התשקיף שהגישה בזק לפני שלושה חודשים.

 

 

הקונפליקטים הם בעיקר סביב נושא נכס המס של החברה־הבת yes. אם משרד התקשורת יבטל את ההפרדה המבנית בבזק, החברה תוכל ליהנות מנכס מס חבוי בסך 1.17 מיליארד שקל שטמון בחברת הלוויין, אלא שהעובדה ששר התקשורת המכהן דוד אמסלם הוא חלק מממשלת מעבר, מונעת ממנה זאת עד לבחירות.

שלמה רודב יו"ר בזק שלמה רודב יו"ר בזק שלמה רודב יו"ר בזק

רשות ני"ע דורשת מבזק להבהיר את החלטתה להמשיך ולהכיר בנכס המס הנדחה. לפי הדיווח של בזק, החברה בדעה כי "ניצול נכס המס הנו צפוי", כלומר שיותר סביר מאשר לא (More likely than not) שביטול ההפרדה המבנית בין בזק ל־yes יאושר, מה שיאפשר לבזק לעשות שימוש בנכס המס. כעת נטל ההוכחה ביחס לקיומו של נכס המס מונח על כתפיה של בזק.

שתי סדרות האג"ח שתגייס בזק מחר מיועדות למחזר את החוב הקיים, באמצעות הארכת משך החיים הממוצע של האג"ח, ולפרוס את החוב באופן שתשלומי הקרן השוטפים יהיה נמוכים יותר.

החברה החליטה שלא להמתין לאישור התשקיף ופתרון הסוגיה מול רשות ניירות ערך, אלא לגייס באג"ח לא סחירות שאינן זקוקות לתשקיף, תוך ניצול העובדה שהתשואה על האג"ח הממשלתית מצויה בשפל. לעובדה שהאג"ח אינן סחירות יהיה מחיר בריבית, אבל כשהתשקיף יאושר והאג"ח יירשמו למסחר, הריבית תרד מעט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות