אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית החלל של אמזון מתקדמת: הגישה בקשה לשיגור 3,236 לוויינים

תוכנית החלל של אמזון מתקדמת: הגישה בקשה לשיגור 3,236 לוויינים

החברה ביקשה מנציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב אישור לפריסת רשת תקשורת לוויינית, שמטרתה לספק חיבור אינטרנט לאזורים נידחים. ואולם, מדובר בלוויינים קטנים וחלשים, שלא יוכלו לכסות אפילו את כל שטחה של ארה"ב. עדיין לא ידוע מתי תתחיל אמזון בשיגורים

08.07.2019, 10:46 | רפאל קאהאן
אמזון הגישה בקשה רשמית מה-FCC, רשות התקשורת הפדרלית בארה"ב, לקבלת רישיון לשיגור 3,236 לווייני תקשורת לאספקת חיבור רשת. לפי דיווח של 5אתר Engadget מאמש (א'), הבקשה היא חלק מפרויקט קוויפר (Kuiper) של החברה. הוא מיועד לחבר משתמשים לרשת באזורים בהם אין תשתיות פס רחב או אינטרס כלכלי לסלול אותו.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט עצמו כולל שיגור של אלפי לוויינים זעירים שירחפו בכ-98 גבהים שונים בין 590 ק''מ ו-630 ק''מ מעל כדור הארץ. למרות הכמות הגדולה לכאורה של הלוויינים, מדובר במספר שאינו מספיק לכיסוי של כל ארה"ב, למשל. למעשה, אמזון אף ביקשה אישור לא לכלול את אלסקה בפרויקט משום שלא תוכל לכסות את כל שטחה.

לוויין תקשורת סטנדרטי לוויין תקשורת סטנדרטי לוויין תקשורת סטנדרטי

אמזון תשתמש בתדרי Ka בדיוק כמו ספקית האינטרנט הלווייני אירידיום; לשם כך, היא ביקשה אישור נוסף להשתמש בטכנולוגיה מיוחדת למניעת הפרעות תקשורת. ישנם גורמים מקצועיים בתחום התעופה והחלל שמתנגדים לפרויקט של אמזון; לטענתם הלוויינים לכמות הפסולת שכבר נמצאת בחלל הקרוב לכדור הארץ ושכוללת למשל, שברי לוווינים מיושנים שיצאו משימוש.

השימוש בלוויינים גדולים שמכסים שטח גדול הינו יעיל יותר מבחינת כיסוי רשתות וצמצום פסולת חללית - גם אם יקר יותר משיגור קבוצות של לוויינים זעירים. אמזון, מצידה, טענה שללוויינים שלה יהיה רכיב שיטיל אותם להישרף באטמוספרה לאחר עשר שנות פעולה. החברה לא חשפה מתי תתחיל לבצע שיגורים, וטרם הציגה את הלוויינים עצמם.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות