אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: WeWork בוחנת גיוס חוב של עד 4 מיליארד דולר צילום: WeWork

דיווח: WeWork בוחנת גיוס חוב של עד 4 מיליארד דולר

ברויטרס מדווחים שנציגי חברת חללי המשרדים נפגשו עם אנשי גולדמן זאקס וג'יי.פי מורגן על מנת לדון בהנפקת אג"ח אפשרית - לפני הנפקת המניות הראשונה שלה בניו יורק

08.07.2019, 11:19 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת שיתוף חללי המשרדים WeWork מעוניינת לגייס בין 3-4 מיליארד דולר באג"ח, לפני ההנפקה המתוכננת שלה, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס המתבססת על אדם המעורה בנושא. המהלך נועד להגביר את אמון המשקיעים בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

הנפקת האג"ח הפוטנציאלית מבטאת את האופן שבו ההנפקות המאכזבות של סטארט אפים כמו אובר וליפט גרמו לחברות עם הערכות שווי גבוהות אחרות לבחון מחדש את התכניות שלהן להפוך לציבוריות. ההנפקות המיוחלות של ליפט ואובר ממוקדם יותר השנה התחלפו במהירות בביקורת מצד המשקיעים על ההפסדים הגבוהים שלהן.

 

בדומה, WeWork מתמודדת עם שאלות לגבי היתכנות המודל העסקי שלה לנוכח ההפסדים הגבוהים שצברה. הנפקת האג"ח עשויה לאפשר לה להציג את עצמה בפני המשקיעים הפוטנציאלים כבעלת מימון מספק להפוך לרווחית. לפי המקורב, הכסף שהחברה תגייס באמצעות הנפקת האג"ח יופרד מהכספים שתרוויח WeWork מההנפקה הציבורית הראשונה (IPO), ועשוי לצמוח ל-10 מיליארד דולר בתוך מספר שנים. עם זאת, המקורב הדגיש כי עוד לא בטוח כי ההנפקה אכן תצא לפועל.

לפי הדיווח, בכירים בחברה נפגשו עם נציגים של בנקי ההשקעות גולדמן זאקס וג'יי.פי מורגן כדי לדון בהנפקת האג"ח. עם זאת, מהחברות סרבו להגיב לדיווח.

לפי התשקיף שהגישה החברה במאי לקראת ההנפקה, ההפסדים שלה הצטמצמו ברבעון הראשון של השנה לעומת שנה קודם לכן ל-264 מיליון דולר. לאחר סבב גיוס ההון האחרון שלה, שווי החברה הוערך ב-47 מיליארד דולר. על פי חישוב שהתפרסם בשבוע שעבר בפייננשל טיימס, החברה הפסידה 219 אלף דולר בשעה בכל יום ב-12 החודשים שהסתיימו במרץ.

 

אדם נוימן מייסד WeWork, צילום: דן קינן אדם נוימן מייסד WeWork | צילום: דן קינן אדם נוימן מייסד WeWork, צילום: דן קינן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות