אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"משקיעים ישראלים לא יכולים למצוא בעצמם השקעות טובות בחו"ל"

השקעות נדל"ן ברחבי העולם צוברות פופולריות בשנים האחרונות בקרב משקיעים ישראלים. אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל פרופימקס, מסביר בריאיון לכלכליסט TV מדוע חייבים לעשות זאת עם שותף מקומי

08.07.2019, 13:30 | בשיתוף פרופימקס
"אין סיכוי שמשקיעים ישראלים פרטיים יצליחו למצוא בעצמם השקעות נדל"ן טובות מחוץ לישראל" – כך קובע אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל פרופימקס העוסקת בהשקעות נדל"ן בחו"ל זה 22 שנה.

"הניסיון המצטבר שלנו מלמד שמי שמנסה לעשות זאת לבד, סביר להניח שייכשל. נדל"ן דורש ידע מקומי וסקטוריאלי – והמידע על עסקאות הנדל"ן הטובות נשאר תמיד במעגל הפנימי, של מי שמכיר את השוק המקומי".

האם פרופימקס היא חלק מהמעגל הפנימי הזה?

"אנחנו לא, אבל השותפים שלנו כן. אנחנו לא עוסקים באיתור נכסים עם פוטנציאל, אלא במציאת השותפים הטובים ביותר. במשך למעלה מ-20 שנות פעילות בדקנו יותר מ-1,000 שותפים פוטנציאליים – ומהכמות האדירה הזו, נשארו רק 15 שאיתם אנחנו עובדים כיום. גם כשאנחנו מאתרים שותף שעומד בכל הקריטריונים, אנחנו מתחילים להשקיע איתו בקצב איטי – ורק אם הוא מוכיח את עצמו, מגבירים את הקצב".

 

מה הקריטריונים של פרופימקס?

"ברור שאנחנו מחפשים עסקאות שיניבו תשואה טובה למשקיעים שלנו, אבל מה שחשוב יותר הוא לבחון את המהימנות של השותף, כיצד הוא פעל בזמן המשבר של 2008, היושר והשקיפות של הדו"חות. יש הרבה דברים שחשובים יותר מהתשואה".

אתם מתייחסים למשבר של 2008 כבנצ'מארק לעסקאות?

"אנחנו בודקים אם הם ויתרו על העסקאות והזניחו את המשקיעים שלהם, או עבדו קשה כדי להציל את העסקאות – כפי שאנחנו עשינו. חשוב גם לבדוק אם הם שמרו על שקיפות. מיד כשהמשבר פרץ, אנחנו בפרופימקס פנינו במכתב לכל המשקיעים שלנו, ודיווחנו להם שהמצב עתיד להידרדר, ושאם נידרש למכור את הנכסים – ככל הנראה נפסיד את כל הכסף שהשקענו, בגלל המינוף הגבוה.

"כמעט כל חברות הנדל"ן שמציעות כיום השקעות בנדל"ן בחו"ל הקימו את הפעילות אחרי 2008. אנשים לא תמיד מודעים לכך ששוק הנדל"ן הוא מחזורי - יש עליות וירידות ואני חושב שאנחנו נמצאים לפני האטה מסוימת. אנחנו לא הסתרנו ולא מסתירים את ההפסדים שהיו לנו ב-2008. כל משקיע כשיר יכול לראות כל עסקה שעשינו, מה היה הצפי של התשואה ומה קרה בפועל", אומר רוזנהיים.

למידע נוסף על הצטרפות להשקעות נדל"ן בחו"ל עם פרופימקס >>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות